Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, Rusya’nın, var oluşunu tehdit eden bir durumun oluşması hâlinde her düşmanını yok edebilecek modern silahlara sahip olduğu uyarısı yaptı.

Haiti'de meydana gelen selde 42 kişi hayatını kaybetti Haiti'de meydana gelen selde 42 kişi hayatını kaybetti

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patruşev, Rossiyskaya Gazeta gazetesine açıklamalarında, “Rusya sabırlıdır, kimseyi askeri üstünlüğüyle korkutmaz. Ancak var oluşuna karşı bir tehdidin bulunması hâlinde, ABD dahil her düşmanı yok edebilecek modern ve eşsiz silahlara sahiptir” uyarısı yaptı.
Öte yandan Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patruşev, Rossiyskaya Gazeta gazetesine açıklamalarında, “Rusya sabırlıdır, kimseyi askeri üstünlüğüyle korkutmaz.

Ancak var oluşuna karşı bir tehdidin bulunması hâlinde, ABD dahil her düşmanı yok edebilecek modern ve eşsiz silahlara sahiptir” uyarısı yaptı.

'Ukrayna, NATO ülkelerinin savaş kampına dönüştü'
Bununla birlikte Patruşev, Kiev'e silah ve mühimmat veren ve Ukraynalı askerleri eğiten NATO ülkelerinin Ukrayna'yı büyük bir savaş kampına dönüştürdüğünü vurguladı.

NATO üyelerinin Ukrayna'ya askeri yardım sunması ve askeri eğitmen göndermesinin söz konusu ülkelerin Moskova ve Kiev arasındaki çatışmanın katılımcıları olduğunu gösterdiğini belirten Patruşev, 'NATO'nun amacı, Rusya'yı muharebe sahasında yenilgiye uğratmak ve ardından parçalara ayırmak' dedi

ABD'nin diğer ülkelerin egemenliğinin ihlali, başlatılan savaşlar ve çatışmalar, diğer ülkelerin vatandaşlarına yönelik hukuk dışı 'cadı avı' alanlarında 'şampiyon' olduğunu söyleyen Patruşev, 'ABD hükümetinin hedefi, sistemsel kriz koşullarında halkının kafasını karıştırmak' ifadelerini kullandı.
Patruşev, ABD'nin demokrasiye doğru ilerlemeye gerçekten karar vermesi ve müttefik tebaalarını aşağılamayı bırakması halinde Rusya'nın bundan memnuniyet duyacağının altını çizdi.

İTTİFAK/SPUTNİK