Fenerbahçe'nin yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı ve 4 yıllık kontrat imzaladığı Ryan Kent beklentilerin uzağında kaldığı için kiralık gönderilmesi gündeme geldi.

TEAMtalk'un haberine göre; İngiliz futbolcunun Leeds United ve Bournemouth'un transafer için girişimleri olduğunu belirtiliyor. Sarı lacivertli ekip, Ryan Kent'i satın alma opsiyonuyla kiralalık yollayarak sezon sonunda 6 milyon sterlin gelir elde etmeyi hedefliyor.

Ryan Kent adapte olamadı!

Ryan Kent'in İstanbul'da adaptasyon sorunları yaşadığı ve takım arkadaşlarıyla bütünleşmede zorlandığı ifade ediliyor. Fenerbahçe'nin beklediği verimi alamayan Kent, ilk 11'de yer bulmakta zorlanıyor. İngiliz futbolcu, geçen sezonun ardından Rangers'tan ayrılarak sarı lacivertli takımla 4 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Arsenal Devler Ligi'nde Lens karşısında gol şov yaptı Arsenal Devler Ligi'nde Lens karşısında gol şov yaptı

Kent için Leeds United ve Bournemouth devrede

Leeds United ve Bournemouth'un, Ryan Kent'in durumunu yakından takip ettiği ve ocak ayında kiralamak için rekabet içinde olduğu belirtiliyor. İki İngiliz kulübünün, Fenerbahçe'nin planları doğrultusunda Ryan Kent'i kadrolarına katmak için istekli olduğu ifade ediliyor.

Rangers'ın da devreye girmesi bekleniyor

Rangers'ın da eski oyuncusu Ryan Kent'i takipte olduğu ancak henüz resmi bir adım atmadığı kaydediliyor. İskoç ekibinin, oyuncusunu geri getirme konusundaki niyeti şu aşamada netlik kazanmamış durumda.

Hedef satın alma opsiyonuyla kiralık göndermek

Fenerbahçe'nin, bonservis bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Ryan Kent'ten gelecek sezon için 6 milyon sterlinlik bir satın alma opsiyonuyla gelir elde etmeyi planladığı vurgulanıyor. 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)