Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde hemşire kıyafeti giyerek geceleri dolaşan bir kadın, başka bir personel tarafından fark edildi. Kadının sahte hemşire olduğunun anlaşılması üzerine hastane yönetimi hemen harekete geçti.

Şiddetli fırtına çatıları uçurdu! O anlar kameraya yansıdı Şiddetli fırtına çatıları uçurdu! O anlar kameraya yansıdı

Yapılan incelemeler sonucunda hastane güvenlik kameralarına yakalanan kadının farklı tarihlerde 6-7 kez hastanede bulunduğu anlaşıldı. 

Hastane yönetimi, Ünye Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. 

Konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Vardiya sorumlusu yaka kartını görmek istediğinde yaka kartına nüfus cüzdanının takılı olduğu, nüfus cüzdanında da isminin C.K. olarak kayıtlı olduğu tespit edilmiştir. 

Acil Servis vardiya şefi olaydan şüphelenmesi üzerine kişiye beklemesini söylemiş ve güvenlik çağırmak üzere gittiğinde şahıs olay yerinden kaçmıştır. 

Konu ile ilgili yapılan geriye yönelik inceleme ve kamera görüntülerinde kişinin 10 günlük süre içerisinde aralıklı olarak kantin bekleme alanlarında, aktif tedavinin yapılmadığı alanlarda gezdiği, tedavi hizmetlerinde herhangi bir işlem ve tedavi yapmadığı güvenlik kamera kayıtları incelenmesinde tespit edilmiştir. 

Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından inceleme başlatılmış olup ilgili kamera kayıtlarının hazırlanmasına müteakip Cumhuriyet Savcılığına 14 Eylül 2023 tarihiyle suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kaynak: (İHA)