Grid cezası ve ilk tur kazası

Sainz, Cuma günkü ilk antrenman seansında pistteki rögar kapağının aracına hasar vermesinin ardından güç ünitesi parça değişimi sebebiyle 10 sıra grid cezası almıştı. Bu yüzden yarışa 12. sıradan başlayan İspanyol pilot, ilk turda Lewis Hamilton ile temas ederek spin attı ve son sıralara düştü.

Sainz, startın çok zor olduğunu belirtti: “İlk turdan sonra neredeyse sonuncuyken, yarışı altıncı bitirmek kesinlikle iyi bir geri dönüştü. Start, pistin iç kısmının yağ nedeniyle çok kirli olmasıyla son derece zordu ve muhtemelen bu bize ilk virajdaki kazalara mal oldu. [Startta] sadece frene dokundum ve lastikler kilitlendi. O kadar geç fren bile yapmadım, sıralamadaki bir tura göre yaklaşık 100 km/s daha yavaştım. Bundan muhtemelen soğuk lastikler de rol oynadı, kesinlikle şok edici bir ilk turdu ve hepimiz bununla mücadele ettik.”

Geri dönüş ve podyum hayali

Sainz, yarış boyunca trafikte kaldığı için öndeki mücadeleye katılamadığını ifade etti: “Geri dönmek için elimden gelen her şeyi yaptım ama trafikteki lastik bozulması nedeniyle hiç kolay olmadı. Yine de günün sonunda toparlanmayı başardık. Açıkçası orada galibiyet mücadelesi veremediğimiz için üzgünüz çünkü bu hafta sonu araç en azından podyuma çıkabilecek gibi görünüyordu ve bizim için eğlenceli bir yarış olabilirdi. İki Red Bull ve Charles ile ön taraftaki mücadelede olmayı dilerdim.”

Hasan Arat'tan transferde Anderson Talisca bombası Hasan Arat'tan transferde Anderson Talisca bombası

Sainz, yine de takım için iyi bir sonuç elde ettiklerini vurguladı: “Yine de Takımlar Şampiyonası için iyi bir gündü.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)