Kur-an-ı Kerim yakma eylemleriyle bütün müslümanların tepkisinin yöneldiği Salman Momika eylemlerine hız kesmeden devam ediyor. İslam dünyasından yükselen seslere rağmen İsveç bu çirkin eylemi engellemek için adım atmamakta kararlı görünüyor. 

Geceleri uyuyamıyorum! Kur'an-ı Kerim'i yakma

Stockholm'de Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıyı ağlayarak engellemeye çalışan Pakistanlı Malik Shahza, 'bu saldırıların uykularını kaçırdığını' söyledi. Güvenlik şeridi önüne gelip Salman'a; "Lütfen Kur'an-ı yakma, yaptığın iyi bir şey değil, ben kendimi iyi hissetmiyorum. Bypass ameliyatı olmuş bir kişiyim. Neden Kur'an yakmaya devam ediyorsun.'' şeklinde bağırarak tepki gösteren Shahza, İsveç polisi tarafından yaka paça gözaltına alındı.

Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı

Shahza, serbest bırakıldıktan sonra Kur'an-ı Kerim'e saldırıların sağlığını bozduğunu belirtti.

Shahza kalp hastası olduğunu belirttikten sonra, Kur'an-ı Kerim yakan Salman'a bu eylemlerini neden yaptığını sorduğunu bunun iyi şey olmadığını söylediğini aktardı. ''İsveçli politikacıların Kur'an yakılmasını durdurması lazım. Bütün dünyadan tepkiler geliyor ve bu İsveç için iyi değil" diye konuşan Shahza gözyaşları içerisinde olay yerinden ayrıldı.

Momika'ya koruma ordusu!

Kur'an-ı Kerim'e karşı yaptığı nefret saldırılarına her gün bir yenisini ekleyen Irak asıllı  Salman Momika ise adeta bir koruma ordusu şemsiyesi altında çirkin işlerine güle oynaya devam ediyor. Eylem sonrası olay yerinden zırhlı polis aracıyla ayrılan Momika'ya, 10'u zırhlı olmak üzere 20 polis aracı ve yaklaşık 100 polisin eşlik ettiği görüldü. (AA)