18 Eylül 2021, Cumartesi
Son Dakika

Samsunspor Kulübü: “Küfür etme, futbolu kirletme”

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Samsunspor'un kulüp yönetimi "Küfür etme, futbolu kirletme" adı altında proje başlattı.
14.09.2018 14.47.50

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Samsunspor'un kulüp yönetimi, uygulamaya konulan proje kapsamında sahalarında yapacakları maçlarda rakip takımın teknik heyet ve yedek kulübesinin arkasındaki tribünde taraftar bulunmaması kararı aldı. Karar kapsamda bu alanda kombinesi bulunan taraftarlara stadyumun başka bölgelerinden yer verilecek. Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, yaptığı açıklamada, Samsunspor olarak maç günlerinin şölen havası içinde geçmesini arzu ettiklerini söyledi.

Rakip takım düşünüldü

Futbolun bir şölen olduğunu vurgulayan Uyanık, "Taraftar maç günleri çocuk ve eşleriyle maça gelip eğlensin, bunun bir şölen olduğunu unutmadan, rakip takım ve taraftarına küfretmeden maçı takip etsinler istedik" dedi. Rakip takımın yedek kulübesindeki futbolcuların oturdukları yerin arkasını seyirciden arındıracaklarını belirten Uyanık, "Rakip takımın futbolcu ve teknik ekibine yönelik psikolojik baskı, küfür veya hakaret istemiyoruz. Yedek kulübelerinin arkasındaki tribünlerde bilet satılmışsa bile o biletleri iptal edeceğiz. Bilet alan taraftarımıza başka bölümden yer vereceğiz. Hiçbir taraftarımız rakip takımın yarım metre üst tarafında onlara küfretmeyecek. Bizim böyle etik dışı yöntemlerle gelecek menfaatlere ihtiyacımız yok" dedi.Yorum Ekle