Baba-oğul tarafından saldırıya uğrayan genç, ayakkabı dükkanında canını zor kurtardı Baba-oğul tarafından saldırıya uğrayan genç, ayakkabı dükkanında canını zor kurtardı

Türk Halk Müziği'nin tanınmış isimlerinden Erdal Erzincan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği konserlere katılımıyla ilgili '5'li çete' suçlamasıyla karşı karşıya olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

Erzincan, yaptığı açıklamada, 'İBB, sanatseverlere hizmet götürürken, bana ihtiyaç duyduğu için o konserlerde yer aldım' ifadelerini kullandı ve bundan sonra İBB'de konser vermeyeceğini belirtti.

Sanatçının X hesabından yapılan paylaşımında şu ifadelere yer verildi: 'İBB'de verdiğim birkaç konser sebebiyle 5'li çete suçlamasıyla karşı karşıya kaldım. Tepkim, uğradığım bu haksızlıktan ötürüdür. Zira İBB, sanatseverlere hizmet götürürken, bana ihtiyaç duyduğu için o konserlerde yer aldım. Lütfen mevzuyu gereksiz yere abartmayalım.'

Gazeteci Enver Aysever, YouTube kanalında yaptığı yayında, İBB'de konser veren Erdal Erzincan, Arif Sağ, Mercan Erzincan, Tolga Sağ ve Muharrem Temiz gibi isimlerin konserlerin neden sadece 5 kişilik bir ekibe verildiğini sorguladı. Aysever, ayrıca 'Dilim varsa 5'li çete diyeceğim. Demiyorum' demişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ