13 Temmuz 2020, Pazartesi
Son Dakika

‘Sanayi tesisleri faaliyetlerine ara verecek’ iddiası yalan haber çıktı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul olmak üzere fabrikaların yoğun olarak bulunduğu illerdeki sanayi tesislerinin 10 gün süreyle faaliyetlerine ara vereceğine yönelik iddiaların doğru olmadığını açıkladı.
14.04.2020 11.55.03

DURSUN EKER
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul olmak üzere fabrikaların yoğun olarak bulunduğu Kocaeli, Bursa, Sakarya ve Tekirdağ illerindeki sanayi tesislerinin 10 gün süreyle faaliyetlerine ara vereceğine yönelik iddiaların doğru olmadığını açıkladı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklama şu şekilde;
Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan; başta İstanbul olmak üzere fabrikaların yoğun olarak bulunduğu Kocaeli, Bursa, Sakarya ve Tekirdağ illerindeki sanayi tesislerinin 10 gün süreyle faaliyetlerine ara vereceğine yönelik iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.
Covid-19 ile mücadele ettiğimiz böyle hassas bir dönemde ülkemiz ekonomisinin belkemiği olan sanayi sektörü, üretimin durmaması için gerekli tüm önlemleri alarak büyük bir özveriyle faaliyetlerine devam etmektedir.
Ülkemiz ekonomisini hedef alan bu tarz asılsız haberler, gece gündüz fedakarca çalışan emekçilerimiz başta olmak üzere tüm üretim aktörlerince üzüntüyle karşılanmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Yorum Ekle