Olay, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Sanayi Sitesi'nde oldu. Edinilen bilgiye göre, M.K. ve H.T. isimli 2 uyuşturucu satıcısı, uyuşturucu parası ile ilgili tartıştıkları bir grup ile olay sürtüşme yaşadı. Aralarındaki kavga kısa sürede daha da büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü. Kavga sonrası M.K. ile H.T., olay yerinden hızla uzaklaştı. Karşıyaka Mahallesi’ndeki iki katlı bir eve gidip gizlendiler. İhbar alan polis ekipleri mahalle çevresini geniş güvenlik önlemleriyle korumaya aldı. Kavga eden bir gurup olayın olduğu yerden hızla uzaklaşıp, eve gizlenince M.K. ve H.T., evin içine girmek üzere olan polis memurlarına tüfekle ateş açtı.  Bunun üzerine olay yerine özel harekât polisleri geldi.

2 ŞÜPHELİ YAKALANDI
Olayın olduğu bölgeye gelen özel harekat polisleri, kapıyı kırarak içeri girmek istedi. Polislerin geldiğini gören 2 uyuşturucu satıcısı bir kez daha ateş açtı. Şüphelilerin ateşine polisler de anında karşılık verdi. Kapının kırılmasıyla eve giren ekipler, M.K. ve H.T.’yi yakalayıp gözaltına aldı. Gözaltına alınan 2 şüphelinin daha önceden ‘uyuşturucu ticareti’ suçundan kaydı olduğu öğrenildi.
Gözaltına alınan 2 şüpheli emniyete götürülürken, polis kaçan şüphelilerin de yakalanması için çalışma başlattı. (DHA)

Uzman doktor yüz yaşına kadar yaşamanın sırrını verdi! İşte o tarif... Uzman doktor yüz yaşına kadar yaşamanın sırrını verdi! İşte o tarif...