İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyonda gözaltına alınan suç örgütü üyelerinin geçmişteki faaliyetlerini de araştırdı. Bu kapsamda, suç örgütü üyesi Burak F.'nin İstanbul’daki bir eğlence mekanında, S.G.'ye yönelik silahlı saldırı girişiminde bulunduğu anlara ait güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

MİT saldırı hazırlığındaki PKK'lı Irak'ın kuzeyinde vurdu MİT saldırı hazırlığındaki PKK'lı Irak'ın kuzeyinde vurdu

Tabanca Ateş Almadı

3 Eylül’de yaşanan olayın güvenlik kamera görüntülerinde, Burak F.'nin iş yerinin lavabosunun önünde beklediği, S.G.'nin çıktıktan sonra bacaklarına doğru ateş etmeye çalıştığı görüldü. Ancak tabancanın ateş almaması sonucunda Burak F., iş yeri çalışanlarınca yakalanarak darbedildi. Olay yerine gelen yine suç örgütü üyesi Ş.Y. de iş yeri çalışanlarınca yakalanarak darbedildi. Olayda yaralanan olmadı.

Şüphelilerin Durumu

Saldırı girişimi sonrası yakalanan Burak F., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 14 Kasım’daki operasyonda tekrar gözaltına alınan Ş.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Suç örgütü üyelerinin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ve mermi ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)