Sarıyer’de kafe sahibi ile komşusu arasındaki ağaç tartışması belediyeye intikal etti. Kafenin önündeki iki zeytin ağacının kaldırımı kapattığı söyleyen komşusu, kafe sahibini, ağaçların kaldırılması için Sarıyer Belediyesine şikayet etti. Kafe sahibi kadın, zeytin ağaçların kaldırmak için gelen belediye ekiplerine karşı kendini ağaca zincirleyerek eylem yaptı. Belediye ekipleri, zeytin ağaçlarını almadan kafe önünden ayrıldı. 

sariyerde-zeytin-agaci-tartismasi-kendini-agaca-zincirledi_9112_dhaphoto5

EK MTV iptal olacak mı? Yüksek Mahkeme 28 Eylül’de kararını verecek EK MTV iptal olacak mı? Yüksek Mahkeme 28 Eylül’de kararını verecek

Sarıyer ilçesine bağlı Emirgan Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre, Gazi Mehmet Emin A., kafe önündeki zeytin ağaçlarının kaldırımı kapattığını ve yürümeyi engellediğini söyleyerek Sarıyer Belediyesine şikayette bulundu. Kafe sahibi Evin Eren ile yaklaşık 2 yıldır bu sebeple tartışan Gazi MEhmet Emin A. en son kafe sahibini tehdit ederken bir kafe çalışanını da darbetti. Evin Eren, Gazi Mehmet Emin A.'dan şikayetçi olunca Gazi Mehmet Emin A. da kafe sahibi Evin Eren'i Sarıyer Belediyesi'ne şikayet etti. 

sariyerde-zeytin-agaci-tartismasi-kendini-agaca-zincirledi_9112_dhaphoto7

KENDİNİ ZEYTİN AĞACINA ZİNCİRLEYEREK EYLEM YAPTI

Şikayet üzerine dün öğle saatlerinde kafenin önünde bulunan 2 zeytin ağacını götürmek amacıyla belediye ekipleri kafe önüne geldi. Ancak kafenin işletmecisi Evin Eren kendini zeytin ağacına zincirle bağlayarak eylem yaptı. Evi Eren ve arkadaşlarının direnişiyle karşılaşan belediye ekipleri zeytin ağaçlarını almadan olay yerinden ayrıldı. (DHA)