14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını koyan ancak büyük baskılar nedeniyle adaylıktan çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçimden sonra ilk kez konuştu.

“YEREL SEÇİMDE YARIŞA DAHİL OLACAĞIZ”

Partisinin meclis toplantısından sonra kurmayları ile kameraların karşısına geçen İnce, önce yerel seçimlerde yarışa dahil olacaklarını duyurdu.

Muhalefeti hedef alan Muharrem İnce; KHK'lıları göreve iade etme vaadi, ABD taraftarlığı ve muhaliflerin AK Parti seçmenine yaptığı hakaretlerin seçimin kaybedilmesinin nedenleri olduğunu ifade etti.

İnce, "Memleket Partisi olarak yerel seçimlerde yarışacağız, bunun kararını aldık." dedi.

Ardından seçim sürecini değerlendiren ve muhalefete sert eleştiriler yönelten İnce seçimin kaybedilme nedenlerini sıraladı.

“CUMHURİYETÇİ VE ATATÜRKÇÜ SEÇMEN NE YAZIK Kİ AK PARTİ SEÇMENİNE HAKARET ETTİ”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, muhalefetin seçimi kaybetme nedenlerini sıraladı.

"Söylemler yanlıştı. Muhalefetin adayının ve bileşenlerinin KHK'lıları suçlu suçsuz ayırmaksızın hepsini birden göreve iade edeceklerini söylemeleri toplumda soru işareti yarattı. Acaba FETÖ'cüleri de mi geri alacaklar, diye.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ali Yerlikaya'ya telefon Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ali Yerlikaya'ya telefon

FETÖ'cülerle yakın ilişkiler kuruldu. FETÖ'cülerle, şahsımla ilgili sahte kasetler bizzat 6'lı masa tarafından gerçekmiş gibi paylaştırıldı.

Azerbaycan konusunda duyarlı olan Türk milletine, saçma sapan açıklamalar yapıldı. Mavi vatan ve Libya konusunda saçma sapan açıklamalar yapıldı.

Açıkça ABD'nin uşağı pozisyonuna düşürüldü ve ABD taraftarlığı yapıldı. Amerika'ya beni iktidar yap senin oyuncağın olacağım söylemlerinde bulunuldu.

Ukrayna'yı destekliyoruz söylemi yanlıştı. Türkiye bir denge politikası yürütüyordu ve bunu desteklemek gerekiyordu.

Türkiye'deki Cumhuriyetçi ve Atatürkçü seçmen ne yazık ki AK Parti seçmenine hakaret etti, onları aşağıladı."

(HABER MERKEZİ)