02 Ekim 2022, Pazar
Son Dakika

Şef Eyüp’ten Çekmeköy’de yeni mekan: Antep Ayıntap İnci Restaurant

25.08.2022 23.21.42

HÜSEYİN AKÇAY

Ünlü şef Eyüp Güneri, Çekmeköy’ün gözde semti olan Çavuşbaşı’nda  yeni bir mekan açtı. Ayıntap İnci Kebap-Steak ismindeki mekanda hünerlerini sergileyen Güneri, misafirlerinden tam not aldı. İlk gün beklenenden fazla ilgi gördüklerini belirten ünlü şef, “Bu kadar yoğun bir ilgiyle karşılaşacağımızı doğrusu tahmin etmiyordum. Özellikle futbolcular ve iş  adamlarının memnun kalıp bizi tercih etmeleri bizi çok mutlu etti. Mekanımızı ziyaret eden Fenerbahçeli kaleci Altay Bayındır, lezzetlerimizi tattıktan sonra merak edip bizzat benimle  tanışmak istedi. Kendisiyle uzun ve keyifli sohbet ettim.” duyduğu memnuniyetini ifade etti.

12 yaşımda bu mesleğe başladığımı ve bugüne kadar sektörün önde gelen mekanlarında çalıştığını belirten Eyüp Güneri, “Sağ olsun arkadaş çevresine bizden bahsetmiş. Başta Fenerbahçe olmak üzere Beşiktaşlı futbolcular da Ayıntap İnci Kebap-Steak’i tercih etmeye başladı” dedi. 

Menülerinde yöresel mezelerin yanı sıra lahmacun, kebap, steak ve tatlı çeşitleriyle kaliteli hizmet sunduklarını ifade eden şef Güneri,  yoğunluk nedeniyle misafirlerden rezervasyon yaptırmalarını ricasında bulundu. Güneri, Restaurantta pazar günleri onlarca çeşit yöresel kahvaltılarına büyük rağbet gördüğünü de dile getirdi. Gastronomi yazarı gurme Sertaç Virancık ANTEP AYINTAP İNCİ RESTAURANT kalitenin doğru adresi tam bir lezzet serüveni ve bu lezzetleri tadanların bağımlılık yaptığını ifade etti. 

Gastronomi yazarı Chef Mehmet Kudat ise muhteşem manzarası ve doyumsuz lezzetlerle birleştiğinde insana harika bir deneyim kattığını belirterek şöyle konuştu: “Manzara her zaman büyüleyici. İstanbul’u özlediğimde buraya sığınıp kenti tepeden seyrettiğim zaman Çavuşbaşı Çekmeköy’ün İstanbul’un karanlık çirkinliklerini örtünce ormanın içinde İnci Restaurant görüntüsü doyumsuz oluyor. Tabii ki lezzet manzaranın önünde. Her sezon değişen menüleri ile İnci Restaurant’ın sunduğu sağlıklı ve lezzetli yiyecek ve içeceklerin  mezelerin yanı sıra, gurme dokunuşuyla muazzam başarılı etler süslediği diğer yemek seçenekleriyle de Çekmeköy’ün en favori mekânlarından. Hem yaz hem de kış mevsimlerinde kullanılan bahçesi, sizlerin rahatlaması ve sosyalleşmesi için benzersiz bir ortam sunuyor.”

İşletme Müdürü ve mekan sahibi Yasin Altay Restaurantçılıkta duayen isim olarak biliniyor. Yasin Altay işini severek ve titizlikle icra ettiğini belirterek, “Öncelikle tüm ürünlerimiz günlük taze olmalı diyor misafirlerimize lezzeti sunmak sanaat, tatmak ise ayrıcalıktır.” müşteri memnuniyetine farklı bir bakış açısı sunuyor. İTTİFAKYorum Ekle