Piyasalarda dalgalanma sürüyor. Merkez Bankası'nın aldığı 750 baz puanlık faiz artışı sonrası bomba iddia Selçuk Geçer'den geldi. 

Tedavülden kalkmadan bu paraları elden çıkarın! Yenileri geliyor Tedavülden kalkmadan bu paraları elden çıkarın! Yenileri geliyor

Doların 42 TL seviyelerine çıkabileceğine söyleyen Geçer, kurda yaşanan ani düşüş sonrası tedirginliğe kapılan yatırımcıya seslendi.

Herkesin merak ettiği tek konu Merkez Bankası'nın 750 baz puanlık faiz artışı sonrası 2 TL birden düşen dolar eski seviyelerine ne zaman geri dönecek ?

SELÇUK GEÇER: “SON DERECE İYİ NİYETLİ BİR HESAPLAMA”

Geçer, “Enflasyon verileri doğru analiz edildiğinde doların yakın zamanda 40 ile 42 TL seviyelerinin görmesi gayet doğal olacaktır” dedi. 

Gelecek yıla dair tahminlerini ise şu ifadelerle açıkladı:

“Karşılaşılan enflasyon dünden bugüne gelen enflasyon değil. Geçmişten bugüne kadar oluşan gerçek enflasyonu hesaplayacaksınız. Buradaki kümülatif oranı bulacak ve ona göre müdahale edeceksiniz. Hesaplama doğrultusunda 40 TL ile 42 TL arasında ulaşıyor. Son derece iyi niyetli bir hesaplama. TÜİK verilerine göre yapılan hesaplamalarla 42 TL söylüyorum. Bu hamlenin de gelecek yıl içinde tamamlanacağını düşünüyorum.”

“42 TL’Yİ GÖRMEK SÜPRİZ OLMAYACAK”

Selçuk Geçer, Merkez Bankası'nın aldığı karar sonrası yaşanan büyük düşüşe rağmen yeni bir rekor görülebileceğini şu sözlerle ifade etti:

“TÜİK'in verilerine göre yapılan hesaplamalarla söylüyorum. 2024 yılında dolar kurunu 42 lira olarak görmek hiç de sürpriz olmayacak.”

(HABER MERKEZİ)