ABD hükümetinin kapanma meselesi Senato'da! ABD hükümetinin kapanma meselesi Senato'da!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor karşısında aldığıkları 3-0'lık mağlubiyeti değerlendirdi.

90 dakikayı değerlendiren Şenol Güneş, "Oyunla ilgili, düşündüğümüzün altında oynadık. Yavaş bir oyun vardı. 2. gol şanssızlık. Rakibi daha dirençli hale getirdi. Kazanmayı hak etmediğimiz bir maçtı. Rakip de goller bulunca daha dirençli oynadı. Üzgünüz. Maç içerisinde duygu kırılmaları oluyor. Hak ettiğimiz bir mağlubiyet oldu bizim için." açıklamasında bulundu.

Şenol Güneş mücadeleye ilişkin ayrıca, "Oyun olarak yavaş oyun içerisinde beklenmeyen bir şekilde goller yedik. Yediğimiz goller benzer. O tip golleri yememek gerekiyor. Goller, oyunun akşını değiştirdi. Oyunumuz kendi oyunumuzun altındaydı. Goller de gelince, rakip de kendi sahasında oynayınca avantaj olarak kullandı. Milli takım sonrası hep deplasmanda gidiyoruz. Perşembe, cuma gelen oyuncu var. Takım olarak herkes kendi durumunun altında kaldı. Beklediğimiz bir şey değildi. Bugün oyunun başından itibaren seçtiğim oyuncular takım olarak kendi oyunlarının altında oynadılar. Başta sakin göründüler ama yavaş oynadılar. Bu yüzden de kaybettik." dedi.

"Alınan kararlara uyacağız"

Şenol Güneş, 22 günde 7 maç olmasına ilişkin, şunları söyledi, "Zor değil, alınan bir karar varsa ona uyacağız. Nasıl Adana Demirspor maçını tehir ettiler araya koydular. Samsunspor’u da tehir ettiler daha geçe koydular. Herhalde Avrupa’ya girmemiz garanti olduktan sonra istedikleri gibi karar alıyorlar. Diyecek bir şeyimiz yok, alınan kararlara uyacağız. Bundan sonra Brugge'ye gideceğiz. Seyahat edip dönüyorsun, kendi sahanda oynuyorsun, Adana’ya gidiyorsun sonra kendi sahanda oynayıp Konya'ya gidiyorsun. İdmanı bıraktık ama takımı değiştirerek oynatmak durumundayız. Başka çözüm yapamayız. Şikayet etmeye gerek yok. Alınan kararlar bu. Doğru karar, yanlış karar. Daha önce niye tehir ettiler bilmiyorum. Avrupa'ya girmemiz için. Biz talep etmiyoruz ki, sen karar veriyorsun. Şimdi değiştirdin diyorsun. Diyecek bir şeyimiz yok." ifadesini kullandı.

"Biz de bu yarışta varız"

Kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi'nin şampiyonluk açıklamasının kendileri üzerinde bir baskı oluşturup oluşturmadığına ilişkin bir soru üzerine de Güneş, "Yok niye baskı oluştursun. Trabzonspor, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş şampiyonluğa oynar. Söylenmiş olması ayıp değil. Biz de bu yarışta varız. Bir maç kaybetmemiz ligin bittiğini teşkil etmiyor. Bu tip takımların hocaları, başkanları 'şampiyon' demesine gerek yok zaten onun için oynuyoruz." diye konuştu.

Kaynak: (AA)