Kaza, saat 04.00 sıralarında tünelin Şişli çıkışında meydana geldi. İddiaya göre, 34 FNM 253 plakalı lüks cip, tünelden hızla çıkarken yeşil alana saparak viyadüğün beton direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle araçta bulunan sürücü S.T. ile H.A., C.A. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi araçta sıkıştı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri geldi. Ekipler, yarım saatlik çalışma sonucu araçta sıkışan yaralıları kurtardı. Yaralılardan S.T.'nin durumunun ağır olduğu, diğerlerinin ise hafif yaralı olduğu belirtildi. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..." Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..."

AW043103_05

Cipten kopan parça eve girdi

Öte yandan, kazada beton direğe çarpan cipten kopan bir parça, yakındaki bir evin içine girdi. Evde oturan Selin Can, yağmur yağdığı için camı kapatmaya gittiği sırada önüne bir parça düştüğünü söyledi.

Can, “Ben karşıdaki blokta oturuyorum. Tam da yağmur yağdığı için camı kapatmaya gittim. Birden önüme şöyle bir parça düştü. Daha sonra yıldırım gibi bir ses duyduk." dedi.

Can, duydukları çığlık sesiyle birlikte koşarak olay yerine gittiğini belirtti. Tünelden hızını alamayan kişilerin direğe çarptığını belirtti.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: (İHA)