Sivilcelere iyi gelen bitkisel çözümlere bazı örnekler;

Limon Suyu ve Tarçın

Limon Suyu ve Tarçın: Limon suyu ve tarçın karıştırıldığında sivilcelerden kurtulmak için en iyi doğal çözümlerden birini oluşturur. Limon suyu ve tarçın karışımı güçlü bir mikrop öldürücüdür. Bu yüzden sivilce oluşumuna sebep olan tüm etkenleri yok eden bu karışımı günde kaç kez isterseniz uygulayabilirsiniz. Kullandığınız takdirde sivilcelerinizden kısa sürede kurtulduğunuzu fark edebilirsiniz. Tarçın ayrıca cilde faydalı ve cildi besleyici bir özelliğe sahiptir. 

Limon ve Karbonat

Av sırasında oğlunu vurup, intihar ettiği öne sürülen baba hakkında yeni iddia Av sırasında oğlunu vurup, intihar ettiği öne sürülen baba hakkında yeni iddia

Limon ve Karbonat: Limon ile birlikte kullanılan bir diğer madde ise karbonattır. Limon ve karbonat birleştiğinde çok iyi bir sivilce temizleyici ortaya çıkar. Karbonat ve limon birleşimi cildi arındırırken aynı zamanda cilt gözeneklerini de temizler. Sivilce ve akne gibi sorunları gideren bu karışım en çok tercih edilen karışımlar arasındadır. Limon ve karbonat oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Bu karışımı pamukla sivilce olan yerlere uygulayarak iyileşmesini sağlayabilirsiniz. 

Limon ve Yoğurt: Limon ve yoğurt karışımı da benzer şekilde mikrop öldürücü özelliği olan ve sivilcelere çok faydalı olan bir karışımdır. Sürekli olarak yüzünüzde veya cildinizin farklı bölgelerinde sivilceler çıkıyorsa limon ve yoğurt karışımını deneyebilirsiniz. Limon ve yoğurt karışımı sivilceleri de kısa zamanda yok etmenizi ve cildin daha canlı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu karışım yine cildi onarır ve eski haline dönmesine yardımcı olur. 

Lavanta Çayı: Lavanta çayı sivilceler için en iyi bitkisel tedavi seçeneklerinden biridir. Lavanta çayını 1 ay boyunca düzenli kullanmanız gereken bir tedavidir. Lavanta çayı ciltteki sivilceleri yok etmekle kalmaz aynı zamanda sivilce olan yerin iz kalmasını da önlemektedir. Lavanta çayını sivilce olan bölgeye uyguladığınızda sizler de değişimi göreceksiniz. Ayrıca lavanta çayı yeni sivilce oluşmasını da engellemektedir. 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)