Türkiye, A400M uçaklarını daha önce de Libya, Suriye, Somali gibi ülkelere insani yardım götürmek için kullanmıştı.

Rusya, Ukrayna’da savaşan çok sayıda yabancı paralı askerleri öldürdüğünü duyurdu! Rusya, Ukrayna’da savaşan çok sayıda yabancı paralı askerleri öldürdüğünü duyurdu!

Türkiye’nin Gazze’ye gönderdiği uçak, A400M tipi bir nakliye uçağı. A400M, hem askeri hem de insani operasyonlarda kullanılan, 37 ton yük taşıyabilen, 116 kişiye kadar yolcu taşıyabilen, kısa pistlerde iniş ve kalkış yapabilen bir uçak. 

Gazze’den Gelen Yaralılar Nerede Tedavi Edilecek?

Gazze’den gelen yaralılar, Türkiye’nin çeşitli illerindeki hastanelerde tedavi edilecek. Sağlık Bakanlığı, yaralıların durumuna göre Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Hatay, Konya, Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum, Van, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari’deki hastanelere sevk edileceğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı, yaralıların tedavisinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından karşılanacağını belirtti.

gazze yardım uaçğı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze’den gelen yaralıları karşılamak için Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitti. Bakan Koca, yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı ve “Türkiye, Gazze’nin yanındadır. Gazze’deki kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz. Onlara elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ