25 Eylül 2020, Cuma
Son Dakika

Sonbahara sanatla merhaba

Maltepe Belediyesi, ücretsiz kültür ve sanat etkinlikleriyle sanat severlerini Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür merkezinde karşılayacak.
04.09.2018 15.24.59

Maltepe Belediyesi’nin eylül ayındaki kültür-sanat etkinlikleri Kocaeli Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Dr. İsmail Keskin’in, “İzlerken İzlenmek” isimli litografi (taş baskı) çalışmalarından oluşan 14. kişisel resim sergisinin açılışıyla başlayacak. Fotoğraf sanatçısı Emine Ülkerim’in, “Anadolu Işığı, Anadolu Alevileri” ve fotoğraf sanatçısı Ali İhtiyar’ın, “Toroslar’da Bir Efsane: Karatepe Aslantaş” belgeseli için çektiği fotoğraflardan derlenen “HaletileNail” isimli sergileri de, fotoğraf meraklılarıyla buluşacak. İspanyol sanatçı Angel Peris’in, “Kağıda Nefes Veren An”, ressam Kemal Derman’ın “Yedi Renk Anadolu” isimli resim sergileri de, eylül ayında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Uluslararası tiyatro Festivali
Tayfun Pirselimoğlu'nun yazıp yönettiği ve 37'nci İstanbul Film Festivali’nden iki ödülle dönen, “Yol Kenarı” isimli filminin gösteriminin ardından, yönetmeniyle keyifli bir sinema sohbeti yapılacak. Yönetmen Kurtuluş Özgen’in üstlendiği “Halet Çambel ve Nail V. Çakırhan” belgeseli, yönetmen Aylin Eren’in “Toroslar’da Bir Efsane: Karatepe Aslantaş” belgesellerinin gösterimleri yapılacak. Maltepe Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği, “Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali”, 12-16 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. “Hayat Sahnede” sloganı ile düzenlenecek festivalde Azerbaycan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sırbistan ve Ukrayna’dan tiyatro toplulukları ile Aydın, Ayvalık, Amasra, Bitlis, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Menemen, Samsun, Urla’dan 22 tiyatro grubu konuk edilecek. Utku Asan, piyano resitaliyle müzikseverler ile bir araya gelecek. Yolcu Tiyatro “Kürklü Venüs” isimli oyunuyla sahne alacak.Yorum Ekle