23 Eylül 2020, Çarşamba
Son Dakika

Sonucu YSK belirler

AK Parti Sözcüsü Çelik, seçim sonucuna itirazlara ilişkin yaptığı açıklamada "İtiraz süreci devam etmektedir. Bu süreci bazı odakların sanki olağanüstü bir durum varmış gibi algılatmaya çalışıyor. Bu gayet olağan bir durumdur. Sonucu YSK belirler" dedi.
06.04.2019 17.41.34

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni değerlendirdi. YSK'nın görevini tam olarak yapmasının devletin, milletin ve demokrasinin gücü olduğunu ifade eden Çelik, "Seçim sürecinin bir parçası olan itiraz süreci devam etmektedir. Batı'nın pek çok demokrasisinde gayet olağan karşılanan bu süreci maalesef bazı grupların, bazı odakların sanki olağanüstü bir durum varmış gibi algılatmaya çalıştığını görüyoruz. Bu, yanlış bir tutumdur. Sonucu Yüksek Seçim Kurulu belirler" dedi.

Neden rahatsız oluyorsunuz?

Çelik, "Şimdi itiraz süreci niçin yapılıyor? Cumhuriyet Halk Partisi sürekli olarak 'Sayım yapılsa bile aradaki fark kapanmayacak. Bizim elimizdeki veriler böyle" diyor. Sayım yapıldığında aradaki fark kapanmayacak gibi bir teze sahipseniz, sayım yapılmasından niye rahatsız oluyorsunuz. Bırakın sayım yapılsın. Sonuç olarak tek bir vatandaşımızın oyu bile zayi olmasın" diye konuştu. Çelik, “Dış politikadaki gündemimiz aynen devam ediyor. Biliyorsunuz kendileri, yakın zamanda, birkaç gün içinde Rusya'yı ziyaret edecekler ve bu şekilde aslında hükümet açısından, AK Parti açısından olağanüstü bir gündem yok. Her şey yolundadır. Memleketi mazbata fetişizmiyle strese sokmaya da gerek yok" değerlendirmesinde bulundu.

 Yorum Ekle