Şirket, bu değişikliği kullanıcılarına daha şeffaf bir fiyatlandırma sunmak amacıyla gerçekleştirdiğini belirtti. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki oyuncular, Steam üzerinden yapacakları alışverişlerde dolar cinsinden ödeme yapacaklar.

Steam, Arjantin ve Türkiye'deki mağazalarında artık USD (ABD Doları) kullanımına geçiş yapacağını duyurdu. Bu değişiklik, Latin Amerika ve Orta Doğu/Kuzey Afrika bölgelerindeki 25 ülke için yeni bölgesel fiyatlandırmaların yanı sıra USD tabanlı ödemelerin başlangıcını işaret ediyor.

Asgari ücrette masadaki rakam 18 binin üzerine çıktı! Tek zam sinyali hesabı değiştirdi Asgari ücrette masadaki rakam 18 binin üzerine çıktı! Tek zam sinyali hesabı değiştirdi

Kullanıcıların Steam cüzdanlarında bulunan mevcut bakiyeler, ilgili güncel kur üzerinden USD'ye dönüştürülecek. Bu, Latin Amerika ve Orta Doğu/Kuzey Afrika bölgelerindeki 25 ülkede ilk kez bölgesel USD fiyatlandırmasının kullanılacağı anlamına geliyor.

0x0-steam-dolara-ne-zaman-gececek-steam-dolarla-nasil-oyun-alinir-dolar-kurunu-kactan-aliyor-1700310180400

Bu değişiklik, Belize, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Arjantin, Bolivya, Ekvador, Guyana, Paraguay, Surinam, Venezuela, Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Lübnan, Umman, Filistin, Türkiye, Yemen, Cezayir, Libya, Fas, Tunus ve Sudan gibi ülkeleri kapsayacak.

USD'ye geçiş süreci, 20 Kasım tarihinden itibaren başlayacak. Ayrıca, Steam'in sonbahar indirimleri 21 Kasım'da başlayacak ve 28 Kasım'da sona erecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ