07 Temmuz 2020, Salı
Son Dakika

Stokçulara asla fırsat vermeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında enflasyonu körükleyen stokçulara resti çekti: Stoklara ve stokçulara fırsat vermeyeceksiniz. Eğer stokçular belirlenirse adımımızı atar, gereğini yaparız.
02.10.2018 17.31.05

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda vekillere hitap etti. Ekonomik gelişmelere değinerek dalgalanmanın yavaş yavaş geride kaldığını belirten Erdoğan, stokçular için gereğini yapacaklarını söyledi. Erdoğan, "Bu stokları basmak ve gereğini yapmak bizim devlet olarak görevimizdir" dedi. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: Yeni yönetim sistemi 24 Haziran seçimleriyle birlikte resmen uygulamaya girmiştir. Hazırladığımız ilk bütçeyi iki hafta sonra Meclis'e gönderiyoruz. Yeni bütçeyi 1 Ocak'tan itibaren uygulamaya başlayacağız. Yeni bütçe ile faiz kur enflasyon şer üçgeninde kurulan tuzaktan kurtararak hedeflerimize uygun büyüme performansına ulaştırmakta kararlıyız.

Ricamız sabırlı olun

Türkiye'yi siyasi gayelerle köşeye sıkıştırma amacı taşıyan dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. İş dünyamızdan, esnafımızdan ricamız, sabırlı olacaksınız. Stoklara ve stokçulara fırsat vermeyeceksiniz. Eğer stokçular tarafımızdan belirlenirse kimse kusura bakmasın, biz de gereğini devletin, yasaların bize yüklediği görev sebebiyle gelir, adımımızı atar, gereğini yaparız. Bu faiz kur enflasyon saldırısına ekonomimizin çarklarını döndürmeye devam ederek en güzel cevabı verebiliriz. Ana muhalefet partisinin meseleyi ilgisi olmayan yerlere çekme çabalarını milletimize havale ediyoruz. Bir ülkede iktidara yürüme derdi olmayan muhalefette kaldığı süreçte acaba ülkeyi nasıl batırabiliriz veya nasıl karalar çalarız diye kampanya yürüten anlayıştan fayda gelmez.

ABD'ye YPG tepkisi 

ABD, Suriye'nin kuzeyinde yaklaşık 19 bin TIR'ı YPG/PYD'ye gönderdi, bunlar kime karşı kullanacak? Sizden paramızla silah istedik vermediniz. Ama bunları terör örgütüne gönderiyorsunuz. Fırat'ın doğusunda terör koridorunu sonlandırmaya kararlıyız. Bunları dilimiz döndüğümüz kadar anlatacağız. Ekonomik savaş bunlardan kopuk değil, hepsi bunlarla içiçe.Yorum Ekle