05 Ekim 2022, Çarşamba
Son Dakika

Tarih kokan armada Küçükayasofya Spor

Küçükayasofya kulübü başkanı Hüseyin Başarmış, tarih kokan bu semtin bugünlere tırnaklarıyla kazıyarak geldiğini belirterek "daha büyük zaferlere imza atacağız. Herkesten destek bekliyoruz. Bayrakları hazırlayın güzel günler çok yakın" dedi.
31.08.2022 23.30.41

SEYFETTİN GÖKÇE

İşte bir semtin tarihin derinliklerinden gelen bir destanı... İşte bir semtin muhteşem çıkışı... Yıl 1955... İmkansızlıklar dolu yıllara eş... Para yok, pul yok... Ama bir semtin inancı çok... Bir grup gencin toz toprak Cinci sahasında kurdukları takım Küçükayasofya... Krampon yok, doğru dürüst top yok, tozluk yok. Ama kar, yağmur, çamur dinlemeyen inanmış çocuklar var... Tarihin derinliklerinde başlayan bu zaman yolculuğu büyüttü bu küçük çocuğu... 2. Amatörde geçen yıllar ardından 2019’da gelen yönetim dedi ki, bu benim semtim... En yükseklerdir yerim... Azim, inanç, kararlılık ardından 1. Amatör kümede namağlup şampiyonluk... Ancak bu tarih kokan semtin kulübünün başkanı Hüseyin Başarmış diyor ki, bu henüz başlangıç... Küçükayasofya çok daha iyisine layık... Bu kulübün geleceği aydınlık... Büyük zaferlerin temelini attık... Yolumuz uzun ama açık... 

Başkan Başarmıştan destek çağrısı

Buralara tırnakları ile kazıyarak geldiklerini belirten  Başkan Hüseyin Başarmış sözlerine devam etti: “Taraftar, yönetim, futbolcu el ele verdik, Küçükayasofya’yı layık olduğu yere getirdik. Yeter mi yetmez. Çok daha büyük başarılara imza atmak istiyoruz. Bu yolda yılmadan çalışacağız. İkinci lig, 1. Lig, süper lig hayali bile ömre bedel... Bu çıkılan meşakkatli ama onurlu yolda durmadan çalışacağız. Asla durmak yok. Küçükayasofya’ya gönül verenlerden de destek ve güç istiyoruz. Bayrakları çıkarın, daha güzel günler çok yakın. Zaferlerin yanı sıra centilmenlik ve dostluk taviz vermeyeceğimiz ilkeler. Hem sahada başarı hem de tribündeki güzellikler Küçükayasofya’yı hedeflere koşturacak. Ne mutlu Küçükayasofya’ya gönül verenlere. Hep destek tam destek parolamız.”

Ligin tozunu attırdık

Göreve geldikten sonra 1 Amatör lig’e ‘Bismillah’ diyerek başladıklarını belirte Başkan Hüseyin Başarmış, şampiyonluğa ulaştıkları maçı aynı heyecanla şu şekilde aktardı: “Takımımız, ligin tozunu attırarak namağlup şampiyon olarak ligi tamamladı. Küçükayasofya sporun ismi artık sık sık konuşulmaya başlandı. Yenikapı İBB sahasında şampiyonluk ve kupa töreni maçına hakem düdüğü ile başladı. Trübünler yaşa varol Şampiyon Ayasofya nidaları ile çınlıyor.

Şeref tribünündeki ayakta maçı izleyen konuklar bile alkışlıyor şampiyon Ayasofya tutulan tempoya zaman zaman eşlik ediyorlardı. Maç Küçükayasofyanın 4-1 galibiyeti ile tamamlandı. Kupa kaptanımıza  teslim edildikten sonra. Kulüp yönetimimiz ile taraftarlar semte geldiklerinde büyük bir katlım ile semti bir uçtan uca dolaşarak Apartmanların pencere ve balkonlarında bekleyen yaşlısı genci ile iş yerlerinin önünde bekleyen esnaf arkadaşları selamlayarak  coşkulu  kalabalık Kulüp önünde yürüyüşünü sonlandırdı.” 

Acısıyla tatlısıyla dolu, dolu bir sezonu geride bırakarak hedeflerine ulaşmanın gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Başarmış, “Bu günlere iş te böyle gelindi. Bu zorlu yolculukta tarihin derinliklerindeki büyüklerimizin manevi gücü ile taraftar ve yönetim ve de takımın emeği şüphesiz unutulmamalıdır. Ve unutulmayacak.” İfadelerini kullandı. İTTİFAKYorum Ekle