DOLAR
5,7205
%0,03
EURO
6,3312
%0,18
ALTIN
276,70
%0,40
BİST100
100.339
%-1,56

Tarımda üretmek kadar pazarlamakta önemli

Fakıbaba, tarımda üretmek kadar üretilen ürünlerin işlenmesi, pazarlanması ve istihdama katkı sağlanmasının da bir o kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Bu amaçla tarıma dayalı sanayiyi önemsediklerinin altına çizdi.
06.07.2018 17.07.03

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin kurulmasıyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Tarımda üretmek kadar üretilen ürünlerin işlenmesi, katma değerinin artırılması, pazarlanması ve istihdama katkı sağlanmasının da bir o kadar önemli olduğuna vurgu yapan Fakıbaba, bu amaçla, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerini önemsediklerinin altına çizdi.

YÜKSEK ÜRETİM
Fakıbaba, “Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösterip yeni teknolojileri uygulayabilen ekonomik büyüklükteki işletmelerle, sürdürülebilir, güvenilir ve katma değeri yüksek üretim sağlanabiliyor. Bu ortamda gerçekleştirilen üretim, maliyetleri düşürmekte, markalaşmayı sağlamakta, böylelikle üretici, yetiştirici gelirlerinde bir artış yaşanmaktadır.” ifadelerini kullandı.
6 ADET FAALİYET ALANI MEVCUT
Fakıbaba, tarıma dayalı sanayi bölgesi sayısının artırılması ve ülke geneline yaygınlaştırılması amacıyla çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Şu an itibariyle bu kapsamda faaliyet gösteren 6 adet TDİOSB’miz mevcut.” dedi.
Bakanlık olarak alt yapı çalışmaları devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerini arttırmayı ve bir an önce tamamlayarak sektörün hizmetine sunma gayreti içerisinde bulunduklarının altını çizdi.


Yorum Ekle