Taşerona kadro ne zaman çıkar?

Taşeron işçilere kadro düzenlemesi, seçim sonrası Meclis gündemine gelecek. Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, nisan ayında yaptığı açıklamada, çalışmanın büyük bölümünün tamamlandığını ve önlerinde dosyalarının durduğunu söylemişti. Bilgin, “Bunu Meclis’i açar açmaz gerçekleştireceğiz.” demişti.

Canlıların ürettiği tek mücevher! İstiridyeler nasıl inci yapar? Kir ve pislikten oluşan mucize! Canlıların ürettiği tek mücevher! İstiridyeler nasıl inci yapar? Kir ve pislikten oluşan mucize!

taşeronnn

Taşeron işçilere kadro düzenlemesi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldükten sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Taşerona kadroda son durum nedir?

Taşeron işçilere kadro düzenlemesi, Meclis’te 2. torba yasanın içinde yer alacak. Bu yasa, kamuda çalışan geçici işçilerin de kadroya geçmesini sağlayacak.

taşeronn

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, taşeron işçilere söz verdiklerini ve mazeret ve tayin gibi sorunların çözülebileceğini belirtmişti.

Bilgin, “Taşeron işçiliği konusunda çalıştık. Her bir konuyu bir dosya çalışmasıyla çalıştık. Bütün dosyaları kapata kapata gittik. Dosyalarımızdan biri de taşeron işçiliğiydi. Deprem oldu, çalışmalara ara verdik. En son oturuma geçici işçileri yetiştirdik.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ