Yangın, saat 15.00 sıralarında, mahallenin ormanlık alanında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek, sanayi bölgesine doğru yayıldı. Yangının yükselen alevleri, bölgede bulunan Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yüksek gerilim hattını da etkiledi. Enerji kesintisi sebebiyle TREDAŞ ekipleri bölgede güvenlik önlemleri aldı.

Yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, alevlere havadan ve karadan müdahalede bulundu. Yangına müdahale eden ekiplere, çevredeki vatandaşlar da su tankerleri ile su ikmalinde bulundu.

Yaklaşık 2 saat süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Yangında 15 hektarlık ormanlık alan kısmen zarar gördü. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

YANGIN ÇEVREDE PANİĞE NEDEN OLDU

Yangın, çevrede paniğe neden oldu. Bölgedeki vatandaşlar, yangının sanayi bölgesine doğru ilerlemesi üzerine evlerinden tahliye edildi. Yangının söndürülmesinin ardından vatandaşlar, evlerine dönebildi.

Arçelik'in Manisa'daki fabrikasında korkutan yangın! Arçelik'in Manisa'daki fabrikasında korkutan yangın!

OSB'YE ENERJİ SAĞLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi'nde çıkan yangın, bölgedeki enerji kesintisine neden oldu. TREDAŞ ekipleri, yangın nedeniyle hasar gören yüksek gerilim hattını onarmak için çalışma başlattı. Ekiplerin çalışmalarının ardından bölgeye enerji sağlanması bekleniyor.

Kaynak: (İHA)