Amazon, çabalarının bir kısmının iş öncelikleri ve müşterilerin önem verdiği konular doğrultusunda değiştirildiğini kaydetti. Bu değişikliklerin bazı girişimlerin durdurulması ve bazı çalışanların rollerine son verilmesiyle sonuçlandığını dile getirdi. İşten çıkarılan çalışanlara katkılarından dolayı teşekkür eden şirket, bu kararın verilmesi zor olsa da Alexa’nın geleceğinin iyimser olduğunu vurguladı. Şirket, “Alexa, ilerledikçe işimizin önemli bir parçası olmaya devam ediyor ve vizyonumuzu gerçekleştirmek için yatırım ve yenilik yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

ALEXA BİRİMİNDE İŞTEN ÇIKARILAN KİŞİ SAYISI ‘BİRKAÇ YÜZ’

ABD basınında çıkan haberlere göre, Amazon’un Alexa biriminde işten çıkarılan kişi sayısının ‘birkaç yüz’ olduğu aktarıldı. Hafta başında da Amazon’un oyun biriminde 180’den fazla kişinin işine son verildiği ve bazı bölümlerin kapatıldığı belirtilmişti.

Bir mağaradaki arkeolojik kazı sırasında ortaya çıkan kafatasının üzerindekini görenler dehşete kapıldı Bir mağaradaki arkeolojik kazı sırasında ortaya çıkan kafatasının üzerindekini görenler dehşete kapıldı

Kaynak: (HABER MERKEZİ)