Tesla'nın birkaç yıl önce açıkladığı ücretli araç içi veri hizmeti sonunda Türkiye'de fiyatlandı! 2018'de duyurulan plan, şimdi Türkiye'deki Tesla sürücülerini etkileyecek. Şirket, Turkcell ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Türkiye'de Premium Connectivity hizmetini sunacak ve bu hizmetin aylık ücreti 21 Kasım 2023 itibariyle 130 TL olarak belirlendi.

Asgari ücret pazarlığında masaya konulacak ilk rakam belli oldu! Asgari ücret pazarlığında masaya konulacak ilk rakam belli oldu!

Tesla'nın önceden ücretsiz sunduğu bağlantı hizmeti, artık belirli bir ücret karşılığında kullanılabilir hale gelecek. Bu bağlantı, tarayıcı tabanlı internet erişimi, karaoke, araç güncellemeleri, video izleme, uydu görüntüsü haritalar, müzik aktarımı ve canlı trafik verileri gibi bir dizi özelliği içeriyor.

Teslanin-internet-paketinin-fiyati-gundem-oldu-1

130 TL'lik aylık ücret, pek çok kişiyi memnun etti çünkü beklentiler daha yüksekti. Ancak, bazı Tesla kullanıcıları için şirketin abonelik sistemi geliştirdiği de söyleniyor. Özellikle ısıtmalı ön koltuklar ve silecekler gibi özelliklerin de abonelik altında sunulması gündemde. Ancak bu durum henüz resmi olarak doğrulanmış değil.

Tesla'nın bu adımıyla beraber, araç içi hizmetlerin ücretlendirilmesi dünya genelinde de dikkat çekti. Henüz belirsizlik içinde olan abonelik sistemleriyle ilgili gelecek aylarda daha fazla detay gelecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ