İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’nin düşündüğü adaylar arasında adı geçen Esenler Başkan Tevfik Göksu, İstanbul’dan yapılan son anket sonuçlarını paylaştı. Göksu, “Anketlere baktığımda Cumhur İttifakı'nın oyu Millet İttifakı eğer var olacak ve devam edecekse 2 puan önde İstanbul'da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanın oyu da kendi ittifakından 6 puan geride.” ifadelerini kullandı.

İBB'yi başarılı buluyor musunuz sorusuna halkımızın yüzde 30'unun “Başarısız” yanıtını verdiğini aktaran Göksu, şunları söyledi:

“BİR ŞEYİN HESABINI YAPAMADILAR”

“Yüzde 10 başarısız bulunan CHP'li ilçe belediyeleri var. Bir şeyin hesabını yapamadılar. Büyükşehir vizyon, gayret ortaya koyamadı. Sadece Esenlerde 99 proje durduruldu. AK Parti ilçe belediyelerinde 114 projeyi durdular.

Bahçeli'den Öğretmenler Günü'nde atama mesajı! İktidara çağrıda bulundu Bahçeli'den Öğretmenler Günü'nde atama mesajı! İktidara çağrıda bulundu

“CUMHUR İTTİFAKI 2 PUAN ÖNDE”

Anketlere baktığımda Cumhur İttifakı'nın oyu Millet İttifakı eğer var olacak ve devam edecekse 2 puan önde İstanbul'da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanın oyu da kendi ittifakından 6 puan geride.

“İSTANBUL’DA SİSTEM ÇÖKTÜ”

İstanbul her boyutuyla farklı bir kenttir. Yaşayan, dinamik bir kenttir. Siz bu şehirde çocuğunu okula gönderirken zaman hesaplarsınız, kendinizi, eşinizi işe gönderirken zaman hesaplarsınız. Artık zaman hesaplayamıyorsunuz. İstanbul'da akıllı duraklar vardı, ne oldu? Hepsi gitti. Siz durağa bakıyordunuz otobüsün geliş saatini görüyordunuz. Hepsi gitti. İstanbul'da sistem çöktü.

AK PARTİ'NİN OYLARI DÜŞTÜ MÜ?

Yerel seçimle genel seçimin motivasyonu farklı. Oyları aynı şekilde değerlendirmek doğru değil.