Ekrem Açıkel, “Vira Bismillah” diyerek Halk TV ile anlaştığını duyurdu.

TGRT Ana Haber'deki ekonomi eleştirileri sebebiyle dikkatleri üzerine çeken Ekrem Açıkel, 31 Ocak’ta ayrılık haberini sosyal medya hesabından duyurmuştu. Açıkel ayrıca, EYT kapsamında emekli olduğunu da takipçileriyle paylaşmıştı. Ancak Açıkel’in emekliliği kısa sürdü gibi görünüyor.

"ARTIK HALK TV AİLESİNDEYİM. VİRA BİSMİLLAH”

Açıkel, yaklaşık iki ay aradan sonra yeni iş yerini yine sosyal medya hesabından sevenleriyle paylaştı.

Açıkel yeni işini, sosyal medya hesaplarından şu ifadelerle duyurdu: "Dostlar, güzel bir haberim var “Ne zaman döneceksin?” Hep sordunuz. Vuslat Artık Halk TV ailesindeyim. Yarın saat 13’te ilk bülten için “vira bismillah” diyeceğim. Bana kucak açan Halk TV yönetimine teşekkür ederim. Ahlâklı hakikate hürmet eden halk haberciliğine devam…"

Türkiye'nin her ilinden kentsel dönüşüme yoğun talep Türkiye'nin her ilinden kentsel dönüşüme yoğun talep

TAKİPÇİLERİNDEN MESAJ YAĞDI

Açıkel’in sosyal medyadaki paylaşımına yorumlar yağdı. Kimi takipçileri sevinçle karşılayıp tebrik ederken, bazı takipçileri ise “Bismillah demeseydin”, “Ayşenur teyze kızar” şeklinde tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde yeni Halk Ekmek büfesi açma talebini reddeden AKP'li ve MHP'li üyelere seslenen Açıkel, "Ekmeğin üzerinden siyaset yapılmaz. Şu işi bari particilikten uzak tutun" diyerek tepki göstermişti.

Açıkel, "Doların artması sayesinde üretimin Türkiye'ye kayacağını ve dünyaca ünlü tekstil markalarının üretim bandını Türkiye'ye çekeceği" şeklindeki söylemleri de eleştirmişti.

Açıkel, petrol fiyatlarının düşmesine rağmen benzin ve motorinin aynı fiyatta kalmasına da tepki göstererek "İyi kazıklandık, güzel kazıklandık, müthiş kazıklandık" ifadelerini kullanmıştı. (İTTİFAK)