Kırmızı bültenle aranan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer 30 Ağustos'ta Arnavutluk'ta yakalanmıştı. Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, ablası Serap Özer ve ağabeyi Güven Özer hakkında 11 bin 196 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası ve 135 milyon lira adli para cezası verildi. 

“SAYIN BAKANLARA VE MİLLETVEKİLLERİNE İFTİRALAR ATILDI”

Duruşmada yaptığı savunmada şirketinin iflas ettiğini ve mağdur olduğunu belirten Faruk Fatih Özer, suç örgütü iddialarını reddetti. Özer savunmasında şunları söyledi:

“Suç örgütü kuracak olsam bu kadar amatörce hareket etmezdim. Söz konusu olan dosyada şüpheli olanların 2 seneden fazladır mağdur olduğu ortada. İllegal faaliyetlerin içinde bulunacağımı kabul etmeyeceğim. Ben Arnavutlukta cezaevindeyken dahi müştekilere ödeme yaptım. Örgüt kurmuş bir liderin asla yapmayacağı bir hareket. Rica ederim biraz bu acıdan yaklaşın. Dosyanın bu aşamaya gelmesinin nedeni Türkiye'den ve başka ülkeden bakanlarla fotoğraflarım. Benim medyada ismi geçen hiç bir bakanla ilişkim olmamıştır. Sayın bakanlara ve milletvekillerine iftiralar atıldı. Kaostan beslenen varlıklar benim şirketimin batmasından faydalandılar.

MUSA EROĞLU TÜRKÜSÜ İLE SAVUNMA YAPTI

Ben artık gerçeklerin sayın mahkeme heyeti tarafından görülmesini beklemekteyim. Savunmamı Musa Eroğlu'ndan 'Yolun sonu görünüyor' türküsünden bir dörtlük ile bitirmek istiyorum. Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden. Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor. Azrail'in gelir kendi, ne ağa der ne efendi. Sayılı günler tükendi yolun sonu görünüyor.”

11 SAAT SÜREN DURUŞMA

Yaklaşık 11 saat süren duruşmanın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti tarafından, tutuklu sanıklar Faruk Fatih Özer, Güven Özer ve Serap Özer'in, "nitelikli dolandırıcılık", "örgüt kurma, yönetme ve örgüte üye olmak" ve "mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından toplamda 11 bin 190 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Bu özelliklere sahipseniz üstün zekalısınız! İşte 10 işaret Bu özelliklere sahipseniz üstün zekalısınız! İşte 10 işaret

Kaynak: (İHA-DHA)