İstanbul'dan kalkması planlanan toplam 187 sefer, Türk Hava Yolları ve Pegasus tarafından hava koşulları sebebiyle iptal edildi.

THY Basın Müşavirliği'nden gelen açıklamada, İstanbul'da beklenen kötü hava şartları dolayısıyla Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM) kararı gereği iç ve dış hatlarda toplam 40 seferin karşılıklı olarak iptal edildiği duyuruldu. Yarın seyahat etmeyi planlayan yolcuların, THY'nin internet sitesinden uçuş durumlarını kontrol etmeleri istendi.

THY UÇUŞ İPTALİ VE DEĞİŞİKLİĞİ SORGULAMA EKRANI

Baş ağrısı için hastaneye gitti... Doktorlar beyninden çıkan şeye inanamadı! Tam iki tane... Baş ağrısı için hastaneye gitti... Doktorlar beyninden çıkan şeye inanamadı! Tam iki tane...

Türk Hava Yolları'nın web sitesinde yer alan bilgiye göre, uçuşlar hava koşulları ya da diğer sebeplerden dolayı iptal edildiğinde, yolcuların varacakları yerlere alternatif seferlerle ulaştırılacakları belirtildi. Eğer hedeflenen yerlere uçuşlar devam etmiyorsa, karayoluyla ulaşım seçeneği sunulacak.

Ayrıca, AFAD'ın gönderdiği SMS uyarısında, Meteoroloji'nin İstanbul için yaptığı tahminlere göre yarın şiddetli yağışlar ve tam anlamıyla fırtına beklediği belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ