AK Parti Meclis'e ekonomiye dair önemli düzenlemeler içeren geniş kapsamlı bir torba kanun tasarısı sunmaya hazırlanıyor.

Bu tasarı, vergi düzenlemelerinden ekonomiyle ilgili pek çok maddeyi içeriyor. Hazırlıkların tamamlanması halinde, önümüzdeki hafta Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor.

Toyota logosu hibrit araçlar için yeniden düzenlendi... Eski logo tarih oluyor! Toyota logosu hibrit araçlar için yeniden düzenlendi... Eski logo tarih oluyor!

Öte yandan, 2024 yılı bütçesine ilişkin genel kurul görüşmeleri öncesinde bu tasarının yasalaşması planlanıyor. Meclis'te devam eden bütçe görüşmeleri ise Plan ve Bütçe Komisyonu'nda devam ediyor. Görüşmelerin gelecek hafta sona ermesi bekleniyor.

Komisyonda görüşülecek son bakanlıklar sırasıyla Dışişleri, Ulaştırma ve Altyapı, Aile ve Sosyal Hizmetler ile Adalet Bakanlıkları olacak. Komisyon, 24 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı bütçesi ve 2024 yılı bütçesini ele alarak süreci tamamlayacak. Bütçe Kanun Teklifi'nin, 11 Aralık'ta Meclis Genel Kurulu'na getirilmesi ve 12 gün boyunca kesintisiz görüşmelerin yapılması planlanmakta.

Kaynak: HABER MERKEZİ