Trabzonspor Yönetimi, kiralık olarak forma giyen Nijeryalı golcü Paul Onuachu'nun geleceğini belirlemek adına önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Kulüp, oyuncunun sözleşmesine satın alma opsiyonu eklemek için Southampton ile görüşmelere başlamaya karar verdi.

Okan Buruk'tan Manchester United maçı yorumu Okan Buruk'tan Manchester United maçı yorumu

Paul Onuachu'nun Performansı Memnun Ediyor

Trabzonspor'a kiralık olarak transfer olan ve etkileyici performansıyla taraftarların beğenisini kazanan Paul Onuachu için yönetim, oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Southampton ile masaya oturacak. Onuachu'nun sunduğu katkı ve gösterdiği performans, kendisini kalıcı olarak kadroya katma isteğini güçlendirdi.

Opsiyon Maddesi Ekletme Çabası

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Trabzonspor yönetimi, dev santrforun bonservisini almaya kararlı. Ancak, bu transferde sözleşmeye eklenmesini istedikleri satın alma opsiyonu için Southampton ile müzakerelere başlayacaklar. İngiliz ekibi, önceki talepleri kabul etmese de, yönetim sezon sonunda bu maddeyi sözleşmeye ekletmeye çalışacak.

Görüşmelerin Aşamaları

Yönetim, opsiyon maddesini sözleşmeye ekletebilmek adına rakamı düşük seviyelere çekmeye çabalayacak. Bu durum, hem oyuncunun kalma isteği hem de transferde Trabzonspor'un elini güçlendirecek bir strateji olarak öne çıkıyor. Görüşmelerin nasıl bir sonuç vereceği ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Trabzonspor'un, Paul Onuachu'nun transferi için Southampton ile bu opsiyon görüşmelerine girmesi, kulüp ve taraftarlar arasında merakla beklenen bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)