13 Temmuz 2020, Pazartesi
Son Dakika

Tüm imkanlarımızı ve otellerimizi devletimizin emrine vermeye hazırız

Türkiye’nin en nitelikli termal ve sağlık otellerinden olan Thermemaris, Dalaman ve Didim'deki otellerini koronavirüsle mücadele kapsamında kamunun kullanıma vermeye hazır olduğunu belirtti.
09.04.2020 16.48.52

Türkiye’nin en nitelikli termal ve sağlık otellerinden olan Thermemaris, Dalaman’da 350 yatak kapasiteli ve Didim’de 450 yatak kapasiteli otellerini koronavirüsle mücadele kapsamında kamunun kullanıma vermeye hazır olduğunu belirtti. SOKEMOL Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kemal Özdemir, otellerin sağlık ve konaklama merkezi olduğunu belirterek, “Devletin emrine otelimizi vermeye hazırız. Herhangi bir ücret talebinde de bulunmayacağız. Bulunduğumuz bölgedeki valiliklerimiz ve kaymakamlıklarımıza başvurularımızı yapacağız” dedi.

Zor günde güç değil merhamet ve hizmet öne çıkar

SOKEMOL Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Kemal Özdemir, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu kampanyayla ve bir çok ülkeye yapılan yardımlarla bir kez daha Türk milletinin birlik ve beraberliği dünyaya örnek olmuştur. Avrupa Birliği’ne örnek olacak şekilde Balkanlara, Bosna Hersek’e, İtalya ve İspanya’ya yapılan yardımlar zor günde güç değil merhamet ve hizmetin öne çıktığının göstergesidir. Biz de tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazır olduğumuzu belirtiriz. Hatta gerekirse, Cumhurbaşkanımız isterse, Avrupa Birliği’ndeki kimsesiz 65 yaş üstü vatandaşları da otelimizde misafir edebiliriz. Devletimizin hayır elini ve merhamet gücünü göstermek isteriz” ifadelerini kulandı.

Thermamaris’deki su dünyada meşhur olan Ölü Deniz suyu kadar faydalıdır

Nefes darlığı ve astım gibi kronik hastalıklarda uzman Prof. V.A. Ivanchenko, Thermemaris hakkında makalesinde şu ifadeleri kullandı:  “Thermemaris bölgesindeki ciddi değişiklik göstermeyen iklim şartları, çam ve diğer ağaçlarla bütünlenmiş bitki florası, kuzeyindeki dağlık alanı, Ege ve Akdeniz doğasının birleştiği yerdeki bakir kumlu plajı ve tuzlu deniz suları. Bütün bunlar tedavi faktörlerini destekleyen unsurlardır. Thermamaris, fizik tedavi ve rehabilitasyon desteği ile spadaki uygulamalar ile psoriasis(sedef hastalığı) nörodermıt, poliartithormonal tedavi, bağımlı bronşiyal astım, nefes darlığı hastalıklarına bilimsel olarak yaptığımız çalışmada iyi gelmektedir. Thermamaris’deki su dünyada meşhur olan Ölü Deniz suyu kadar faydalıdır.” İTTİFAKYorum Ekle