29 Kasım 2022, Salı
Son Dakika

Türk Müziği, Balıkesir’de konuşulacak

Balıkesir Türk Müziği Korosu, 4. Ulusal Balıkesir Türk Müziği Sempozyumu’nu bu yıl 13-15 Ekim tarihleri arasında düzenleyecek.
13.10.2022 00.20.16

Balıkesir Türk Müziği Korosu, 4. Ulusal Balıkesir Türk Müziği Sempozyumu’nu bu yıl 13-15 Ekim tarihleri arasında düzenleyecek. Sempozyumda, Türk Müziği’nde eğitimi araştırma, icra, besteleme, kurumsallaşma sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri görüşülecek. Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olan etkinlikle Balıkesir Türk Müziği Korosu’nun kuruluşunun 40. yıldönümü de kutlanacak. Çeşitli akademisyen, sanatçı, müzikbilimci, müzik eğitimi uzmanlarının katılacağı ve oturumlarda konuşacağı sempozyum, konserler ve verilecek ödüllerle renklenecek.

Gazetemiz ve İnternet Sitemizin yazarlarından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Öğr. Üy. Dr. Göktan Ay konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “ Balıkesir Türk Müziği Korosu’nun kuruluşunun 40. yıldönümü münasebetiyle Balıkesir 4. Ulusal Türk Müziği Sempozyumu, “Türk Müziğinde; Eğitim, Araştırma, İcra, Besteleme, Kurumsallaşma Sorunlarının Tespiti ve Çözüm Önerileri” 13-15 Ekim 2022 tarihleri arasında Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Sempozyum, Türk Müziği’nde; eğitim, araştırma, icra, besteleme, kurumsallaşma sorunlarının tespitine ve çözüm önerilerine ilişkin yapılmış olan bilimsel/sanatsal çalışmaları, akademisyen, sanatçı, müzikbilimci, müzik eğitimi uzmanları, alana ilgi duyan, çalışan, araştırmalar yapan bilim/sanat insanları, müzik uygulayıcıları ve iletişimcileri ile paylaşma amacını taşımaktadır.” dedi. Dr. Göktan Ay, "Türk Müziği’ne gönül vermiş, değerli akademisyen ve araştırmacılarla Balıkesir’deki Sempozyumda birlikte olabilmeyi umut ediyorum." şeklinde temennide bulundu. İTTİFAKYorum Ekle