İstanbul’da, Şile Kaymakamlığı ve Şile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle, 70’e yakın farklı yaş gruplarından erkek-kadın lisanslı sörf sporcusu, 3 Eylül Pazar günü, Türkiye Dalga Sörf Şampiyonası için bir araya geldi. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu ve Şile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçen bu özel etkinlikte, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen sporcular, dalgalarla adeta dans ederek izleyicilere heyecan ve adrenalin dolu anlar yaşattı.

WhatsApp Image 2023-09-08 at 23.02.46 (1)

KAZANANLARA SRİ LANKA’DA OKYANUS DALGALARINDA SÖRF EĞİTİMİ

Özellikle Türkiye’de sörfün geleceğinin bayrağını taşıyacak 18 yaş altı sporcularımızın müsabakalarda ortaya koyduğu başarı dalga sörfünün geleceğine dair izleyenleri şaşkına çevirdi. Üç farklı kategoride düzenlenen yarışma sonucunda kazananlara ödülllerini Şile Gençlik ve Spor Müdürü Bedrettin Naim Arslan verdi.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Yönetim Kurulu’nun destekleriyle 18 yaş altı sporcularımız başarılarının ve antremanlarının devamı için Sri Lanka’da okyanus dalgalarında sörf eğitim kampına veya Ordu ve Kocaeli’nde sörf kampına katılmaya hak kazandılar.

WhatsApp Image 2023-09-08 at 23.02.46

Kasımpaşalı Aytaç Kara son 3 maçta 5 kez ağları sarstı Kasımpaşalı Aytaç Kara son 3 maçta 5 kez ağları sarstı

Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonaları kazananları:

Erkek kısa tahta

 1. Tunç Üçyıldız
 2. Yasin Pehlivan
 3. Süleyman Pehlivan

Kadınlar kısa tahta

 1. Aleyna Kılıç
 2. Özlem Ada
 3. Bengisu Yalvaç

Erkek uzun tahta

 1. Gökçen Gezer
 2. Orkun Altaç
 3. Ali Fuad Akomer

U18 Kısa tahta erkekler

 1. Haydar Esmer
 2. Kutay Demir
 3. Recep Keser

U18 Kısa tahta kadınlar

 1. Damla Sönmez
 2. Nisa Keser
 3. Cansu Karademir