28 Eylül 2021, Salı
Son Dakika

Türkiye şehitlerine ağlıyor

FETÖ'nün hain darbe girişiminde şehadete yürüyen 15 Temmuz Şehitleri, Edirnekapı'daki mezarları başında anıldı. Şehit yakınları gözyaşları içinde “ 250 kahramanın kanı yerde kalmasın” dedi.
15.07.2018 17.26.12

15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü dolayısıyla Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği’nde anma programı düzenlendi. FETÖ'cü hainlerin 2 yıl önceki darbe girişiminde şehit ettiği kahramanlar, Edirnekapı'daki mezarları başında anıldı. 15 Temmuz Şehitler Mezarlığında düzenlenen anma programında şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Çiçekler ve Türk bayraklarıyla süslenen 15 Temmuz Şehitler Mezarlığında kabri bulunan kahramanların yakınları, mezarlıkları temizledi ve çiçekleri suladı. Bazı şehit yakınlarının göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.  Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin'in yanı sıra İBB Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma programı şehitlerin kabirlerine karanfil bırakmasıyla sona erdi.

Eşi şehit kendi gazi

15 Temmuz hain darbe girişiminde eşi şehit düşen ve kendisi de gazi olan Vahide Şefkatlioğlu, Edirnekapı’da bulunan 15 Temmuz Şehitliği’ne gelerek anma törenine katıldı. Şehit eşinin mezarı başında gözyaşlarına boğulan Şefkatlioğlu, anlattıklarıyla duygusal anlar yaşattı.
Şehit eşinin mezarı başında gözyaşlarına boğulan Şefkatlioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya giderken Esenler'de darbeci askerlerle karşılaştıklarını ve eşiyle birlikte tankın altında kaldıklarını anlattı. Eşi şehit olurken kendisi de bir bacağını kaybederek gazi olan Şefkatlioğlu adaletin yerini bulmasını istediğini söyledi.
Anlattıklarıyla yürekleri dağlayan Şefkatlioğlu sözlerine şöyle devam etti:
"Çok büyük acı hissediyorum. Gördüğünüz gibi herkes hala serbest kalıyor. Dün 40 tane askeri serbest bıraktılar. Esenler'de şehit oldu, tank geçti üzerinden. Ezerek parçalayarak geçti bizi. Ben bir bacağımı kaybettim. Diğer bacağımda 3 tane platin var şu anda. Hayatımızı mahvettiler. Biz adalet istiyoruz.”

250 şehidin kanı yerde kalmasın

Şefkatlioğlu, “ Vatanımızı savunduk elhamdülillah pişmanlığımız yok ama acımız da çok büyük. 3 tane çocuğum babasız kaldı ve 250 tane şehit var şu anda ve bu 250 şehidin kanı yerde kalmamalı. Adalet yerini bulmalı. Kimse serbest kalmamalı. Bu ülkede gerçekten eğer FETÖ'yü temizlemek istiyorsak 3-5 tane er askerle değil, baştakileri bulup temizlemek lazım yoksa biz her zaman bu 15 Temmuz'u yaşarız. Bayrağımız için çıktık biz ne evlatlarımızı düşündük ne canımızı düşündük. Vatanımız için çıktık. Her zaman kanımızın son damlasına kadar vatanımızın arkasındayız. Başkanımız da artık bu konuya el atsın istiyoruz" şeklinde konuştu.

 Yorum Ekle