Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hükümetimiz milletten güven oyunu almıştır" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hükümetimiz milletten güven oyunu almıştır"

“Seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan’ı destekler misiniz?” sorusuna verdiği “Tuvalet terliği olsa ona basarım. Erdoğan'ın karşısında kim varsa onu destekleriz.' yanıtıyla gündem olan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, sözlerine açıklık getirdi. Baş, sözlerinin ironi olduğunu belirterek, “Tuvalet terliği ile Erdoğan karşı karşıya kalsa tabi ki Erdoğan'ı seçeriz. Tuvalet terliği ülkeyi yönetecek değil. O bir şaka. Sosyal medyada çokça konuşuluyor.' dedi.

Habertürk canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Hüseyin Baş, 'Erdoğan'ın adaylığı kırmızı çizgimiz.' diyerek ikinci turda Erdoğan'ı destekleyip desteklemeyecekleri yönündeki soruya verdiği yanıt çok konuşulmuştu. Baş, Halk TV'de konuyla ilgili yaptığı yeni açıklamada, sözlerinin ironi ve benzetme içerdiğini belirterek şunları söyledi: Tuvalet terliği ile Erdoğan karşı karşıya kalsa tabi ki Erdoğan'ı seçeriz. Tuvalet terliği ülkeyi yönetecek değil. O bir şaka. Sosyal medyada çokça konuşuluyor.