Seçim yenilgisinin ardından istifa etmeyip, görevine devam eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı her açıklama muhalif kesimlerden büyük tepki çekiyor. Delegelerin büyük bir kısmını kendisine bağlı olan insanlardan seçen Kılıçdaroğlu’nun kurultayda aday olması durumunda yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. CHP’deki iç çatışmalara tepki gösteren gazeteci Uğur Dündar, Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır sözlerle yüklendi.

“NE ZAMAN MUHALEFET OLMAKTAN VAZGEÇECEK?”

Katıldığı canlı yayında çok sinirlenen Dündar, sesi titreyerek Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Dündar’ın açıklamaları şu şekilde:

"Ben bu halkın sağduyusuna çok güvenirim. Halk her şeyi not ediyor. Ülke belki tarihinin en derin ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Bir taraftan uyuşturucu, öbür taraftan silahlanma almış başını gitmiş, her taraf suç örgütü kaynıyor. İnsanlar evine ekmek götüremiyor, askıda ekmek kuyrukları her gün daha fazla uzuyor. Geçinme derdi en büyük sorun. Şimdi, böyle bir durumda olan ülkede muhalefet seçimi kazanamayacak da Allah aşkına ne zaman kazanacak? Ne zaman muhalefet olmaktan vazgeçecek? Ne zaman iktidar olmaya oynayacak? Ne zaman iç kavgalarından kurtulacak da milletin derdine derman olacak?” diye konuştu.

GERÇEKTEN ARTIK BIKTIK! İLLALLAH DEDİK!

Gerçekten artık bıktık! İllallah dedik! Batsın sizin şu koltuk sevdanız kardeşim! Memleketin bir haline bakın Allah aşkına. Bu kadar mı uzaksınız siz halktan? Bu kadar mı kopuksunuz ülkenin gerçeklerinden? Ayıptır ya! Bitsin artık sizin bu koltuk sevdanız, yeter! Geldik gidiyoruz, hala Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak. Bu nedir Allah aşkına?

“MİLLETİN DERDİYLE DALGA GEÇİLMEZ KARDEŞİM”

Ülkenin muhalefeti iktidar yapabilecek en uygun koşullarında siz iktidar olmamışsınız, hala o koltuklarda oturuyorsunuz. Ayıptır, yazıktır. Bu kadar bizimle, aklımızla, ülkenin gerçekleriyle, milletin derdiyle dalga geçilmez kardeşim."

AK Parti'de temayül yoklaması sonuçları belli oldu! İstanbul, Ankara ve İzmir'de sürpriz isimler AK Parti'de temayül yoklaması sonuçları belli oldu! İstanbul, Ankara ve İzmir'de sürpriz isimler

Kaynak: (HABER MERKEZİ)