Gerçek adı Susana Jamaladinova olan şarkıcı Jamala, Rusya'nın Ukrayna işgaline yönelik sert eleştirileriyle gündeme gelmişti.

Rus yetkililer tarafından "Rusya silahlı kuvvetleri hakkında yalan haber yaymakla" suçlanan Jamala'nın geçtiğimiz haftalarda arananlar listesine alındığı bildirildi.

Bilim dünyası hayrete düştü: Piton bütün olarak yutmuş! Görüntüleri saniye saniye kaydettiler Bilim dünyası hayrete düştü: Piton bütün olarak yutmuş! Görüntüleri saniye saniye kaydettiler

NTV’nin konuyla ilgili haberine göre, Rus haber kaynakları, Jamala'nın Rusya'nın 2022 yılındaki Bucha katliamıyla ilgili paylaşımları sebebiyle arandığını duyurdu. Jamala, işgalin başlamasıyla iki çocuğu ile birlikte Türkiye'ye sığınmış, eşi de Ruslara karşı savaşmak için Ukrayna’da kalmıştı.

Şu an Avustralya'da yaşayan 40 yaşındaki şarkıcı, hakkındaki yakalama kararına sosyal medya üzerinden emojiyle yanıt verdi. Ünlü şarkıcı Jamala son olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajlarıyla da sosyal medyada gündem olmuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ