İzmir'de korkutan deprem! AFAD şiddetini açıkladı İzmir'de korkutan deprem! AFAD şiddetini açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ulaşım desteği ile ailesinden farklı ilde eğitim gören  öğrencilerin şehirlerarası ulaşım giderlerine desteği sürüyor.

TRT Haber'de yer alan habere göre,  ailesinden farklı ilde eğitim gören ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerinin şehirlerarası ulaşım giderlerini karşıladıklarını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, söz konusu yardımın bu eğitim-öğretim yılında da süreceğini açıkladı.

ogrenci-ulasim-destegi-3

Bakan Göktaş, şu ifadelere yer verdi:

"Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz." 

Bakan Göktaş ayrıca aralık ayında hayata geçirilen destek programı hakkında da konuştu: 

ogrenci-ulasim-destegi-1

“YILDA İKİ DEFA GİDİŞ-DÖNÜŞ ULAŞIM GİDERLERİNİ KARŞILIYORUZ”

"Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilerin ulaşım giderlerinin karşılanması için hayata geçirdiğimiz ulaşım desteği'miz bu eğitim-öğretim döneminde de sürecek. Bu destek programı ile öğrencilerimizin yılda iki defa gidiş-dönüş ulaşım giderlerini karşılıyoruz. Öğrencilerimize 2023 yılı için verdiğimiz desteğin üst limit tutarı tek yön için 750 TL olurken, şu ana kadar 10 milyon TL'lik kaynağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza aktardık. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilerin ulaşım giderlerinin karşılanması için hayata geçirdiğimiz ulaşım desteğimizden 58 bini aşkın öğrenci yararlandı."

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Söz konusu destek programına ilişkin başvurular, öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından öğrencilerin ailelerinin ikametgâh adresinde yer alan ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilir.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)