DOLAR
6,0845
EURO
6,8235
ALTIN
251,3263
BİST100
86.072

Uluslararası İş Forumu’na 30 ülkeden yoğun katılım

Bu yıl ilk defa düzenlenen GIIBF Uluslararası İş Formu GISB Holding'in organizasyonuyla Malezya’da gerçekleşti. 3 günlük etkinlikte 30 ülkeden 1000’i aşkın katılımcı yer aldı.
14.02.2019 12.09.41

AYŞE RANA İNCECİK

GISB Holding, Malezya’nın idari başkenti Putrajaya’da önemli bir etkinliğe imza attı. 11 Şubat’ta başlayan ve yoğun ilginin olduğu Uluslararası İş Formu dün sona erdi. Marriott Hotel'de düzenlenen forumda 30 ülkeden 1000'i aşkın katılımcı yer aldı. Organizasyonda İslam ekonomisi alanında oturumlar yapıldı, helal endüstrisinin geliştirilmesinin önemine dikkat çekildi. Etkinliğin ilk günü öğleden önceki oturumda moderatörlüğünü Tn Hasnan ABD Hamid’in (GISBH) yaptığı panelde Pn Dr Ibu Gina Puspita Nasiran (GISBH), Dr Ahmad Mukhlis Yusuf (Endonezya), Dr H Masyhudi AM, M.M (Endonezya) İslam ekonomisi konusunda sunum gerçekleştirdiler. Öğleden sonraki oturumda ise GISBH Yönetim Kurulu Başkanı Tn Mohd Rasidi Abdullah konuşma yaptı.

Etkinliğin ikinci günü öğleden önceki oturumda moderatörlüğünü Tn Harun Taat’ın (GISBH) yaptığı oturumda Tn Nik Hazani (GISBH), Dr Hisham Attamimi (Ürdün), Sabahattin Arslan (Türkiye) sunumlarını paylaştılar. Öğleden sonra ise İkhwan TV tarafından hazırlanan şirket tanıtım filmi gösterildi ve İlahi Grubu sahne aldı. Forumun resmi açılışını yapan Malezya Girişimci Kalkındırma Bakanı Mohd Redzuan Md Yusuf, helal gıda endüstrisinin önemini vurguladı. Program sonunda Bakan Md Yusuf'a, GISB Holding tarafından üretilen ürünlerden oluşan buket ve plaket verildi.

Forum sonunda Malezya Girişimci Kalkındırma Bakanı Mohd Redzuan Md Yusuf’a,
GISB Holding tarafından üretilen ürünlerle oluşan buket ve plaket sunuldu.

Etkinliğin son gününde ise öğleden önceki oturumda Moderetörlüğünü Anuar Abd Rahman'ın (GISBH) yaptığı panelde Mr Sarwar Khan, bilgi teknolojinin İslam ekonomisindeki rolü üzerine sunum yaptı. Ülke delegeleri de görüş ve temenni bildiren konuşmalar yaptılar. Konferansın kapanış konuşmasını Lokman Hakim Pfordten yaptı. 3 günlük programın sonunda katılımcılar kutsal emanetlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.

Putrajaya, Malezya’nın idari bşkenti

Putrajaya veya resmî adıyla Putrajaya Federal Toprağı, Malezya'nın idari başkentidir. Putrajaya, resmi başkent olan Kuala Lumpur'un hemen güneyinde yer almaktadır. Ülkenin hükümet merkezi 1999 yılında tıkanıklık ve kalabalık nedeniyle Kuala Lumpur'dan Putrajaya'ya taşınmıştır. Kuala Lumpur yine Malezya'nın resmi başkentidir ve Kraliyet Sarayı ile Parlamento yer alır. Putrajaya'da ise bazı bakanlıklar ve hükümet ofisleri bulunur. Putrajaya, Kuala Lumpur şehri ve Labuan Adası gibi federal topraktır.

3 günlük programın sonunda katılımcılar kutsal emanetlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.

 

 


Yorum Ekle
Mohd Kamil
16.02.2019 06.14.08

Tesekkur