Son gelen seçimde 2. tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında Türk siyasetinde ender rastlanan bir skandal ortaya çıkmıştı.

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde özellikle muhalefet liderinin diğer muhalif partilerle yaptığı koltuk pazarlıkları gündemden bir türlü düşmemişti. 

Muhalefetin inkar ettiği gerçekler ortaya çıktı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında yapıldığı ileri sürülen bir gizli protokülün varlığı seçim sürecinde hep inkar edildi. Ta ki seçim hezimeti yaşanana kadar. Peki bu yapılan gizli protokolde hangi konular üzerinde uzlaşıya varılmıştı. 

Daha kısa bir süre öncesi yaptığı sert çıkışlarla dikkat çeken Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk turda kazanması durumunda ülkenin bölüneceğini ileri sürerken bir anda CHP lideriyle pazarlık masasına oturup hangi bakanlıkları alacaklarını konuşmaya başlamıştı.

Gizli protokol imzalandı! Peki anlaşılan noktalar nelerdi?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu gizli protokolün varlığını kabul etsene içerik hakkında yorum yapmaktan hep kaçındı. Fakat Özdağ yaptığı flaş açıklama ile 3 bakanlık için uzlaştıklarını Milli İstihbarat Teşkilatı'nın da seçim zaferi sonrası kendilerine verileceğini söyledi.

Bu bomba sözleri CHP Sözcüsü Faik Öztrak anında yalanlarken Kemal Kılıçdaroğlu ise doğru olduğunu kabul etti.

Bu skandal sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'lilerle istişare etmeden karar aldığı gerçeği ortaya çıkmıştı.

İşte üzerinden geçen zaman sonrası unutulan o gizli protokolün maddelerinin neler olduğunu Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Bahar Feyzan'ın youtube kanalında katıldığı programda duyurdu.

Ümit Özdağ, seçimin zaferle taçlandırılması sonrası İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür, Turizm Bakanlığı Milli İstihbarat Teşkilatı'nın kendilerine verileceğini söyledi.

Ümit Özdağ şunları söyledi: "En önemlisi İçişleri Bakanlığı, bunun dışında konuştuğumuz bakanlıklar Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ydı. İlk kez açıklıyorum. Bunlar konusunda yazılı bir metinde anlaşmadık. Hatta bakanlıkların bölünebileceğini konuştuk. Milli İstihbara Teşkilatı’nı da konuştuk."

Bunları yapmadan iPhone'unuzu satmayın! Eski iPhone'unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler Bunları yapmadan iPhone'unuzu satmayın! Eski iPhone'unuzu satmadan önce yapmanız gerekenler

(HABER MERKEZİ)