Bir mağaradaki arkeolojik kazı sırasında ortaya çıkan kafatasının üzerindekini görenler dehşete kapıldı Bir mağaradaki arkeolojik kazı sırasında ortaya çıkan kafatasının üzerindekini görenler dehşete kapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı 19 Kasım 2023 tarihinde online olarak gerçekleştirilecek. Sınava girecek adaylar sınav saat 10.00’da başlayacak ve saat 13.00’te sona erecek. Sınava https://onlinesinav.meb.gov.tr/ adresinden internet erişimi olan herhangi bir ortamda giriş yapabilecekler.

SINAV SORU VE CEVAPLARI

Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 135 dakika olacak. Adaylar istedikleri zaman sınavı bitirebilecekler. Sınav sonunda sistem tarafından sınav bitirilecek ve değerlendirme yapılacak. Sınav soru ve cevapları 20 Kasım 2023 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden yayımlanacak.

SINAV SONUÇLARI

Sınav sonuçları ise 24 Kasım 2023’ten itibaren “http://www.meb.gov.tr”, “odsgm.meb.gov.tr” internet adreslerinden ilan edilecek. Sınav sonucuna göre başarılı olan adaylar uzman öğretmenlik unvanı alacaklar.

SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ

Sınav hakkında detaylı bilgi almak isteyen adaylar 2023 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı (ÖKBYS) Uygulama Kılavuzu’nu inceleyebilirler. Kılavuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yer almaktadır.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)