VAZELİN

 Cilt Bakımında Vazelin

Vazelin, cilt bakımında en çok kullanılan ürünlerden biridir. Vazelin, kuru ve çatlak ciltleri nemlendirir, yumuşatır ve onarır. 
Ayrıca, cilt yaralarını, kesikleri ve yanıkları tedavi etmek için de vazelini yara üzerine sürerek kullanabilirsiniz
Vazelin aynı zamanda kaş ve kirpiklerinizin uzamasına da yardımcı olur. Uyumadan önce kaş ve kirpiklerinize hafifçe vazelini sürerek daha güçlü ve sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Tüyler ürperten gelenek: Ölülerle hayalet evlilik! Cesetleri satıp ölülerle evleniyorlar Tüyler ürperten gelenek: Ölülerle hayalet evlilik! Cesetleri satıp ölülerle evleniyorlar

Saç Bakımında Vazelin

Vazelin, saç bakımında da harikalar yaratabilir. Vazelin, saçlarınızın parlak ve daha sağlıkklı görünmesine yardımcı olur. Saç uçlarınıza ve saç derinize vazelini sürerek saçlarınızın nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, saçlarınızın daha kolay şekil almasına da yardımcı olur. Saç boyarken alnınıza vazelini sürerseniz boyanın cildinize bulaşmasına engel olabilirsiniz.

Ev Temizliğinde Vazelin

Vazelin, ev temizliğinde de kullanabileceğiniz çok yönlü bir üründür. Vazelin, mobilyalarınızın ve metal eşyalarınızın parlamasını sağlar. Ayrıca, mobilyalarınızı ve metal eşyalarınızı çizilmelere karşı korur. Ayakkabılarınızın daha parlak görünmesini sağlamak için de vazelini ayakkabılarınıza sürerek parlatabilirsiniz. Vazelin, ayakkabılarınızın daha kaygan olmasını sağlayarak kaymayı önlemeye de yardımcı olur.

Vazelinin Yan Etkileri

Vazelin, rahatlıkla tercih edilebilecek bir üründür. Ancak, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlarda görülebilir. Vazelin kullandıktan sonra cildinizde kızarıklık, kaşıntı veya tahriş gibi herhangi bir alerjik reaksiyon belirtisi görürseniz, kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın. Ayrıca, vazelinin gözlerinize, ağzınıza veya burununuza kaçmamasına dikkat edin. Vazelin, gözlerde tahrişe, ağızda ishale veya burunda enfeksiyona neden olabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ