Tiyatrocu, yazar ve gazeteci Metin Uca, tedavi gördüğü hastanede entübe edilmiş ve 62 yaşında hayata veda etmişti.

Cenazesi için düzenlenen veda töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşti ve ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedildi. Uca'nın ölümüyle birlikte, Kafa Dergisi'nden önemli bir açıklama geldi. Dergi, Uca'nın yıllardır dergiden telif almadığını ve bu geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladığını duyurdu.

Mezarda bulunanlar bilim insanlarını şaşırttı! Asitli toprağa sahip mezardaki kalıntılar nasıl dayandı? Mezarda bulunanlar bilim insanlarını şaşırttı! Asitli toprağa sahip mezardaki kalıntılar nasıl dayandı?

Derginin resmi açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Canımız Metin Uca'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşarken aldığımız bir kararı paylaşmak isteriz: Metin Uca, dergiden aldığı telifin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlanmasını isterdi. Biz de Metin Uca'nın aldığı telifi Kafa Dergisi var olduğu sürece, eğitimlerine devam etmekte zorluk yaşayan öğrencilere burs desteği sağlamak amacıyla her ay @CagdasYasamDD 'ne Metin Uca adına yatırmaya devam edeceğiz. Senin adın ve iyiliğin dalga dalga büyüyecek Metin Abi. Seni seviyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ