Mustang Mach-E Rally, ilk olarak bu yılın başlarında Goodwood Festival Of Speed’de prototip olarak sergilendi ve şimdi resmi olarak tanıtıldı. Araç, Mach-E GT’ye göre 20 milimetre daha yüksek bir süspansiyonla donatıldı ve özel olarak ayarlanmış MagneRide şok emicilere sahip.

ford-mustang-mach-e-rally (2)

Skoda 3 milyoncu SUV modelini üretti Skoda 3 milyoncu SUV modelini üretti

Ön ve arka tekerleklerde iki elektrik motoru bulunan araç toplamda en az 480 beygir gücü ütretirken 881 Nm tork da üretiyor. 

Hedeflenen 0-98 km/sa hızlanma süresi ise 3.5 saniye. Tabii bu özellikler sadece tahmini veriler. Resmen satışa sunulmadan evvel küçük değişiklikler hala olabilir.

ford-mustang-mach-e-rally (1)
Mach-E Rally’nin menzili yaklaşık olarak 402 km olacak. Araç 91 kilowatt-saatlik bir pil paketi ile hızla şarj olabilecek. Ralli versiyonu, dikkat çekici bir tasarıma sahip ve 19 inç parlak beyaz jantlar, kırmızı Brembo fren kaliperleri, ralli esintili sis farları, ve özel bir arka spoyler gibi özellikler ile birlikte diğer Mach-E modellerinden ayrılıyor.

ford-mustang-mach-e-rally (3)

İç mekandaki özellikler ise, gösterge paneli, direksiyon alt şeritleri ve koltukların arka kısımlarında yer alan parlak beyaz vurgular bulunuyor. Ford’un özel olarak tasarlanmış RallySport Sürüş Modu, off-road sürüş için optimize edilmiş ve aracın daha iyi bir kontrole sahip olmasını sağlıyor.

ford-mustang-mach-e-rally (4)

Ford’un Mustang Mach-E Rally modeli, önümüzdeki yılın ilk yarısında görücüye çıkacak. Bahsi geçen teknik veriler ise şimdilik sadece tahmini veriler. Resmen satışa sunulmadan önce özellikler değişebilir. Elektrikli performans ve off-road yetenekleriyle dikkat çeken bu model Ford’un Mach-E ailesine yep yeni bir soluk getiriyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)