Amperino, öğrencilerden milletvekillerine, vatandaşlardan yatırımcılara kadar geniş bir kesimin ilgisini çekti. TBMM Sanayi ve Teknoloji Komisyon Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Amperino'yu yakından inceledi. Varank, direksiyon başına geçerek fuar alanında Amperino ile tur attı ve araca hayranlığını dile getirdi. Yerli otomobil için emek verenlere teşekkür etti.

Milliyet'te yer alan habere göre, Bursa'da 6 girişimci firmadan çıkan Amperino markasının L-7 serisi 'City Car' segmenti aracı, fuarın gözdesi oldu. Sergilenen aracın prototipi, fuarın ilk gününden itibaren birçok meraklı tarafından incelendi. Amperino CEO'su Haluk Özbek, elektrikli araçlar ve ekipmanları fuarını başarıyla tamamladıklarını belirterek, Türkiye'nin genç mühendisleriyle gurur duyduklarının altını çizdi.

IMG_0898

Dacia dizel motora veda ediyor! Yeni nesil Duster Türkiye'de üretilecek Dacia dizel motora veda ediyor! Yeni nesil Duster Türkiye'de üretilecek

Özbek, "Beklediğimizin üzerinde fuarda takdir topladık. Özellikle City Car konseptindeki aracımız, ölçüleri ve görseli, işin profesyonellerinden tam not aldı. Bizler önümüzdeki sürecin bundan sonra zor olduğunu biliyoruz. Aracımızın mükemmel olduğunu iddia etmiyoruz. Değerli bir başlangıç yaptığını belirtiyoruz” dedi.

Özbek, yaklaşık 40 aylık bir çalışmanın ardından bu noktaya geldiklerini belirterek, "Milletvekilleri, valimiz, tüketiciler ve öğrencilerin ziyaretleri bizi gururlandırdı. Girişimci ortaklarımızı, çalışma arkadaşlarımızı ve mühendislik ekibini tebrik ediyorum. Aracımızın mükemmeliyet süreci yeni başlıyor. 2025 yılından itibaren seri üretime geçeceğimizi düşünüyorum. Gençlerin, toplumun böyle bir araca kolayca erişebilmesi için fiyat konusunda elimizden geleni yapacağız. Aracın yüzde 100'e yakın yerli olması bizim için gurur verici" ifadelerini kullandı.

Özbek, yeni yatırımcı ortaklarla küresel ölçekte üretim ve pazarlama için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Türkiye, böyle yeşil enerji tüketen L-7 konseptine ihtiyacı vardı. Sermayelerimizin önemli bir kısmını bunun gelişmesi için çalışıyoruz. 6 ortağın çoğu mühendis kökenlidir. Sermayemizin bir kısmını yüksek teknolojili ürünlerine yatırmamızın Türkiye’ye karşı bir sorumluluk olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin elektrikli araçlar ve batarya merkezi olması konusunda destekleme ardına bu çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız. Türkiye’nin yeni 100 yılına hep birlikte destek olacağız" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ