TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Uraloğlu, Öğretmenler Günü Haftası'nda öğretmenlere yönelik yapılan özel bir jesti duyurdu. Normalde yüzde 15 indirim uygulanan öğretmenlere, 24-30 Kasım tarihleri arasında yüksek hızlı trenler (YHT) ile anahat trenlerinde yüzde 50 indirim sağlanacağını belirtti.

Uraloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Öğretmenler Günü Haftası'nda öğretmenlerimizin değerini anlamak adına bir adım attık. Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda çalışan tüm öğretmenler ile yükseköğretim kuruluşlarında görev yapan öğretim elemanlarının faydalanabileceğini" ifade etti.

Havalar soğudu! İşte İGDAŞ'tan doğal gazda tasarruf önerileri... Çok fark edecek! Havalar soğudu! İşte İGDAŞ'tan doğal gazda tasarruf önerileri... Çok fark edecek!

Öğretmenlerin indirimden yararlanabilmesi için öğretmen kimlik kartlarını ibraz etmelerinin yeterli olacağını belirten Uraloğlu, bu uygulamanın Türk uyruklu yabancı ülkelerde görev yapan öğretmenleri de kapsadığını vurguladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ